Tesla udostępniła w końcu konfigurator dla Polski!

0

Tak! Nareszcie! W końcu, po wielu latach braku polskiej flagi w konfiguratorze na stronie Tesli, dzisiaj się pojawiła! Długo to trwało, ale nareszcie jest.

Oznacza to, że od dzisiaj możemy w naszym kraju zamawiać samochody amerykańskiego producenta na jego oficjalnej stronie.
Ostatnio pisaliśmy o tym, że Elon Musk zapowiedział o wiele więcej Superchargerów i serwisów Tesli w Polsce, a tu niespodziewanie, bez żadnego uprzedzenia, nareszcie jego firma udostępniła konfigurator dla naszego kraju.

Wpis Elona Muska na twitterze o tym, że w dalszej części roku możemy spodziewać się kolejnych serwisów Tesli i Superchargerów

Jest to bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych klientów Tesli Model S i X, ale również dla wielu polskich posiadaczy rezerwacji na Model 3. Niektórzy z naszych rodaków czekali na tę możliwość nawet ponad 2,5 roku wpłacając „zaliczkę” na Model 3 w wysokości €1000.

Tesla Model 3 jest już możliwa do zamówienia w Polsce

Konfigurując samochód, podawane przez Teslę ceny niestety nie są w naszej walucie, a w euro. Dodatkowo warto wspomnieć, że ostateczna cena jaka pojawi się w konfiguratorze nie uwzględnia podatków dla danego kraju. W związku z tym zamawiając samochód do Polski należy do tej ceny doliczyć 23% podatku VAT.

Dla przykładu najtańszą wersję Tesli, Model 3 Standard Range Plus możemy kupić minimalnie za 40 380 netto. Przeliczając to na złotówki, musimy szykować przynajmniej ok. 215 tys. zł brutto.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny fakt, o którym należy wspomnieć, a mianowicie odbiór auta. Co prawda Tesla ostatnio otworzyła swój pierwszy w Polsce serwis, ale nie obsługuje on wydawania aut. Po zakupie samochodu należy udać się do Tilburga i tam można go odebrać. Jeśli teraz skonfigurujemy Model 3 to Tesla szacuje, że dostarczy samochód na początku 2020 roku.

Oprócz Polski, konfigurator Tesli został udostępniony również dla Węgier, Rumunii i Słowenii.