Kolejny update aplikacji Tesli da dużo większe możliwości zarządzania samochodem

0

Wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 9, Tesla wypuszcza również ważną aktualizację aplikacji mobilnej, która pozwala właścicielom uzyskać większą kontrolę nad swoim samochodem z poziomu telefonu.

Pierwsza nowa funkcja umożliwia właścicielom Tesli znalezienie trasy w zewnętrznej aplikacji, takiej jak na przykład Google Maps i udostępnienie trasy z aplikacji do samochodu.

Drugą istotną funkcją jest zdalne aktualizowanie pojazdu. Dotychczas Tesla przesyłała powiadomienie o aktualizacji na środkowy ekran w samochodzie, gdzie właściciele musieli zatwierdzić aktualizację i wybrać czas ich wykonania. Po aktualizacji aplikacji użytkownicy Tesli nie będą musieli fizycznie być w aucie, aby zatwierdzić aktualizację. Będą mogli zrobić to zdalnie przez telefon.

Ostatnią z ważnych nowych funkcji jest zdalne zarządzanie mediami przez pasażerów. Aktualizacja aplikacji mobilnej Tesla umożliwia pasażerom kontrolowanie mediów za pomocą telefonu. Muszą oni mieć dostęp do konta Tesli i  klikając zakładkę „Media” uzyskują dostęp do zdalnego sterowania:

Źródło: electrek.co