Będą kolejne serwisy Tesli i stacje ładowania Supercharger w Polsce!

0

To była spokojna niedziela, aż nagle na wpis CleanTechnica na Twitterze odpowiedział sam Elon Musk! [Źródło]

Elon napisał, że serwisy Tesli i o wiele więcej Superchargerów zostanie uruchomionych w Polsce, w dalszej części tego roku. We wpisie było  sformułowanie „Tesla Services Centers„, co oznacza teoretycznie więcej niż jeden zbliżający się serwis jeszcze w tym roku. Jednak tutaj do końca nie wiadomo, czy wymieniając „serwisy” w liczbie mnogiej, Elon brał niedawno otwarty serwis Tesli w Warszawie, czy może planuje otworzyć jeszcze co najmniej dwa kolejne serwisy w Polsce.

Nasz kraj może być całkiem atrakcyjną lokalizacją dla kolejnych serwisów amerykańskiego producenta, ponieważ może stanowić „Centrum serwisowe Tesli” na Europę Wschodnią. Umieszczając kolejny serwis w Polsce, w okolicach Rzeszowa, oprócz naszych rodaków mogliby do niego przyjeżdżać również właściciele amerykańskich elektryków z Ukrainy i Słowacji.

Inną, niemniej atrakcyjną lokalizacją są okolice Wrocławia, ponieważ umiejscowienie serwisu w tym rejonie byłoby dogodne nie tylko dla Polaków, ale również dla Niemców, czy Czechów odciążając jednocześnie serwisy w Berlinie i Pradze. Są to tylko spekulacje, ale z logicznego punktu widzenia kolejne serwisy w Polsce mają jak najbardziej racjonalne wytłumaczenie.

Czytaj więcej: Serwis Tesli w Warszawie już otwarty!

Co do kolejnych Supercharger’ów w naszym kraju to niestety Elon obiecuje je już od dawna. Cztery szare SC na mapie poniżej widnieją już od 1,5 roku. Jedyne działanie Tesli w związku z tymi ładowarkami to zmiana daty uruchomienia tych stacji ładowania z 2019 roku na 2020.

Uruchomione i planowane stacje ładowania Tesla Supercharger w Polsce

Tutaj również nie wiadomo, czy mówiąc o wielu następnych SC, szef Tesli ma na myśli widoczne na powyższej mapie, planowane stacje ładowania, czy może jeszcze inne. I przede wszystkim czy planowane od dawna 4 Superchargery (Rzeszów, Sieradz, Stryków, Ostrów Mazowiecka) oznaczają „a lot more„? Nie wspominając już o tymczasowo wyłączonym SC w Poznaniu.

Jak widać, w kwestii Supercharger’ów, amerykański producent samochodów elektrycznych niestety nie jest zbyt słowny, dlatego z pewnością nie ma co liczyć na nagłą ekspansję stacji ładowania Tesli w Polsce.

Mimo wszystko trzeba uznać za sukces to, że Elon Musk po raz drugi w tym miesiącu wspomina o Europie Wschodniej i Polsce na Twitterze [Źródło].

Wcześniejszy wpis Elona Muska na Twitterze mówiący o tym, że serwisy i Superchargery Tesli będą otwierane w Europie Wschodniej tak szybko jak tylko się da.

To oznacza, że Muskowi zarówno Polska jak i wschodnia część Europy nie jest obojętna, dlatego trzeba mieć nadzieję, że w końcu Tesla zacznie rozwijać się w naszym regionie na pełnych obrotach!