VW prezentuje koncept elektrycznego Passata czyli ID. Space Vizzion

0
Porównanie wnętrza Tesli Model 3 i koncepcyjnego Volkswagena Space Vizzion

VW przedstawił siódmą koncepcję z rodziny ID. Jest to elektryczna wersja słynnego (zwłaszcza w Polsce) Passata o nazwie Space Vizzion. Prezentacja modelu miała miejsce na Los Angeles Auto Show.

Wersja kombi elektrycznego Passata będzie miała rekordową długość bo aż 4,96 metra. Space Vizzion podobno ma być wyposażony tylko w jeden wariant baterii 82 kWh (77 kWh netto). Będzie charakteryzować się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0.24, co według producenta powinno przełożyć się na dostępny zasięg 590 km w cyklu WLTP (483 km EPA).
Co ciekawe, taka długość nie wpłynie zbyt istotnie na pojemność bagażnika. Co więcej, mając 596 litrów pojemności będzie on mniejszy od obecnego Passata Variant (650 l).

Jeśli chodzi o wersje napędu to Volkswagen deklaruje dwa warianty. Podstawowy z jednym silnikiem z tyłu o mocy 280 KM i momencie obrotowym 550 Nm. Wersja z napędem na wszystkie koła 4Motion z dwoma silnikami po jednej na każdej z osi. Silniki elektryczne generować będą aż 340 KM. W drugiej konfiguracji sprint do setki ma zająć jedynie 5,4 sekundy.

We wnętrzu VW chce postawić na ekologiczne wykończenie. Zgodnie z komunikatem prasowym zamiast skóry należy spodziewać się materiału o nazwie AppleSkin – sztuczną skórę, do której między innymi mają zostać użyte resztkowe materiały z produkcji soku jabłkowego. Wnętrze jest już wszystkim dobrze znane z Tesli Model 3 i jak widać staje się ono pewnym wzorem do naśladowania.

Porównanie wnętrz ID. Space Vizzion i Tesli Model 3

Wersja seryjna modelu Space Vizzion ma zostać wprowadzona na rynek pod koniec 2021 roku i będzie dostępna w różnych wersjach w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Źródło: Volkswagen-newsroom