Tesla Cybertruck, czyli elektryczny pickup amerykańskiego producenta

0
TESLA CYBERTRUCK

Dzisiaj nad ranem miała miejsce szokująca premiera. Dlatego szokująca? Ponieważ Elon Musk zaprezentował elektrycznego pickupa, który całkowicie różni się od jakichkolwiek wcześniejszych imaginacji.

TESLA CYBERTRUCK – SPECYFIKACJA, DANE TECHNICZNE, WYMIARY

Auto będzie monstrualnych rozmiarów, tj. długość ma wynosić aż 5,88 metra (!), szerokość 2,03 i wysokość 1,91. Takie rozmiary sprawiają, że pojazdem będzie mogło podróżować aż 6 osób – 3 z przodu i 3 z tyłu. Maksymalny prześwit wyniesie 40,6 cm.

TESLA CYBERTRUCK
TESLA CYBERTRUCK – ŁADOWNOŚĆ

To co w pickupach najważniejsze, czyli ładowność będzie wynosić aż 1,59 tony, a ciągnięta przyczepa będzie mogła ważyć aż 6,35 t!

TESLA CYBERTRUCK

Skoro już jesteśmy przy tych niewiarygodnych liczbach to warto wspomnieć, że Cybertruck będzie również występował w wersji Plaid. Co to oznacza? Jak pokazała Tesla na filmie podczas premiery, przyspieszenie tej wersji wyniesie 2,9 s do 97 km/h, co oznacza, że ten gigant będzie szybszy nawet od Porsche 911!

TESLA CYBERTRUCK – WNĘTRZE

Samochód będzie wykonany z ultrawytrzymałej stali, która ma być aż 30 (!) razy bardziej wytrzymała od zwykle stosowanej stali w autach osobowych. Będąc w temacie wytrzymałości, podczas premiery zademonstrowano wytrzymałość szyb poprzez rzucanie z dużej wysokości metalowej kuli.

TESLA CYBERTRUCK – CENA I ZASIĘG

Kolejną elektryzującą wiadomością podczas tej premiery była cena. Najtańszy Cybertruck (z napędem na tylną oś) ma kosztować jedyne 39 900 dolarów! 10 tysięcy dolarów trzeba będzie dopłacić do wersji z napędem na wszystkie koła. Pozostała jeszcze wspomniana wersja Plaid, która oprócz tego niesamowitego przyspieszenia podobno będzie wyróżniać się zasięgiem 805 km, za co przyjdzie nam zapłacić 69 900 dolarów. Pozostałe dwie opcje mają mieć zasięg odpowiednio: 402 i 483 km.

TESLA CYBERTRUCK – SPECYFIKACJA, DANE TECHNICZNE
TESLA CYBERTRUCK – QUAD / ATV

W czasie premiery oprócz pickup’a został zaprezentowany też elektryczny quad, który idealnie mieści się na „pakę” auta. Ciekawostką jest to, że Cybertruck ma możliwość naładowania Cyberquada ze swojej baterii.

TESLA CYBERQUAD

TESLA CYBERTRUCK JAKO KAMPER

Elon Musk jakiś czas temu wspomniał, że samochody Tesli będą wyposażone w tzw. party and camper mode. Ta funkcja ma dać możliwość by samochód miał włączony nawiew czy klimatyzację nawet przez całą noc, by można było w komfortowych warunkach w nim również nocować. Ta opcja idealnie sprawdzi się do Cybertrucka, ponieważ Tesla zadeklarowała, że będzie sprzedawać dodatkowy namiot jako akcesorium, tak by pickup stał się kamperem.

TESLA CYBERTRUCK – KAMPER
TESLA CYBERTRUCK Z FOTOWOLTAICZNYM DACHEM

Elon potwierdził również, że nowy pickup Tesla Cybertruck będzie oferowany z panelami słonecznymi/fotowoltaiką na dachu jako opcja. Z informacji wynika, że taki solarny dach będzie w stanie dostarczyć dziennie około 25 kilometrów zasięgu