Volkswagen: ceny samochodów elektrycznych i spalinowych zrównają się. Do 2030 r. w planach wprowadzenie aż 70 modeli EV

0
volkswagen, volkswagen id, volkswagen meb

Jak zapowiada koncern, do 2025 r. samochody elektryczne będą stanowić 20% jego całkowitej sprzedaży. Niemiecki producent samochodów chce ponadto wprowadzić na rynek do 2030 roku aż 70 modeli pojazdów elektrycznych.

Volkswagen twierdzi, że doczekamy się w końcu zrównania cen samochodów spalinowych i elektrycznych, począwszy od drugiej generacji modeli opartych na platformie MEB. Wygląda na to, że VW jest na dobrej drodze, aby zrealizować wszystkie swoje plany. Grupa w ciągu najbliższych pięciu lat planuje zainwestować 86 miliardów dolarów w elektromobilność, technologię hybrydową i cyfryzację. Aż 41 miliardów dolarów zostanie zainwestowanych w auta całkowicie elektryczne. Jeśli chodzi o obiecane 70 modeli aut elektrycznych to 20 z nich jest już w produkcji, prawie 10 lat przed wyznaczonym celem.

Wszystkie te elementy to część nowego pięcioletniego cyklu planowania Grupy VW, który został zatwierdzony w tym tygodniu przez zarząd. Patrząc z perspektywy, Volkswagen szacuje, że w obecnej dekadzie wyprodukuje około 26 milionów całkowicie elektrycznych modeli. Spośród nich 19 milionów będzie skonstruowanych na platformie MEB.

Czy Grupa Volkswagen dotrzyma planu i faktycznie stanie się wyraźnym, światowym liderem w segmencie samochodów elektrycznych? Dowiemy się pewnie już wkrótce.

źródło: insideevs.com