Nowe Renault Zoe z baterią 52 kWh [WIDEO]

0
RENAULT, ZOE, RENAULT ZOE 52, ZOE 52 KWH, CZAS ŁADOWANIA, ZASIĘG, BATERIA, POJEMNOŚĆ BATERII, SPECYFIKACJA, DANE TECHNICZNE

Renault Zoe produkowane jest od 2012 roku. Wtedy, jeszcze na początku rozwoju elektromobilności to miejskie auto wyposażone było w baterię o pojemności zaledwie 22 kWh. 4 lata później pojemność baterii została zwiększona praktycznie dwukrotnie i wynosiła 41 kWh. Po kolejnych 4 latach (w styczniu 2020 roku) do polskich salonów trafiło nowe, odświeżone Zoe, z większym akumulatorem – 52 kWh (netto – pojemność użytkowa).

Renault Zoe 2020 52 kWh – WIDEO TEST

Co ciekawe, pomimo znacznie większej baterii – wymiary auta pozostały bez zmian. To pokazuje nam jak na przestrzeni zaledwie kilku lat rozwija się technologia i producenci w takim samym rozmiarze są w stanie „zmagazynować” większą pojemność energii elektrycznej.

Poza niezmienionymi wymiarami można powiedzieć, że wszystko inne w tym elektryku uległo zmianie. Na pierwszy rzut oka zmianę zauważymy w reflektorach zarówno z przodu samochodu, jak i z tyłu. Producent zastosował LEDowe światła, które trzeba przyznać robią świetną robotę w nocy. Głownie po nowej linii świateł do jazdy dziennej jesteśmy w stanie odróżnić nową generację od poprzedniej.

Dodatkowo, doszło kilka nowych kolorów i klienci mają teraz do wyboru ich aż 9.

Co jeszcze się zmieniło? O tym dowiecie się w naszym teście wideo, który zamieszczamy poniżej: