Tesla rozpoczyna produkcję respiratorów by pomóc w walce z wirusem

0
Respiratory Tesli trafiają do szpitali w USA, Tesla, respirator, koronawirus, covid-19, giga new york

W stanie Nowy Jork w ciągu ostatnich dni lawinowo przybywa pacjentów zarażonych koronawirusem. W związku z tym faktem, CEO Tesli Elon Musk ogłosił, że Tesla podejmie próbę szybkiego ponownego otwarcia Gigafactory New York, którą przestawi na produkcję respiratorów dla pacjentów z COVID-19.

Tesla zamknęła Giga New York w Buffalo na początku tego tygodnia, a Musk był sceptycznie nastawiony do produkcji respiratorów. Jednak w ciągu kilku dni, po ogromnym wzroście fali zachorowań, szybko zmienił swoją decyzję.

W USA jest już obecnie wiele szpitali, które mają niedobór respiratorów, a liczba pacjentów z koronawirusem przybywa w drastycznym tempie.

Elon Musk powiedział:

Giga New York zostanie ponownie otwarta by produkować respiratory tak szybko jak tylko to będzie możliwe. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc obywatelom Nowego Jorku.

Na co dzień w Giga New York Tesla produkuje dachówki solarne (Tesla solar roof), a także inne produkty i akcesoria, takie jak komponenty do Superchargerów V3.

Omar Ishra, dyrektor generalny firmy Medtronic (duża firma zajmująca się sprzętem medycznym), ogłosił, że współpracuje z Teslą w celu szybkiego wdrożenia produkcji respiratorów również w fabryce Tesli we Fremont.

Źródło: electrec