Liczba aut elektrycznych w Polsce stale rośnie

0
samochody elektryczne w Polsce, ile jest samochodów elektrycznych w Polsce, pojazdy elektryczne w Polsce

We wrześniu zarejestrowano w Polsce 553 samochody elektryczne, czyli aż o 47% więcej samochodów niż w sierpniu. W sumie całkowita liczba samochodów elektrycznych na koniec września wzrosła do 7343 szt. Łącznie wszystkich pojazdów elektrycznych (m.in. samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, autobusów, motorowerów, motocyklów) zarejestrowanych zostało we wrześniu w Polsce 965, w sumie to już 16 325 pojazdów. 485 sztuk zarejestrowanych zostało przez firmy, a 480 przez osoby fizyczne. Dla porównania liczba wszystkich pojazdów zarejestrowanych we wrześniu to 160 049.

W całym 2019 roku zarejestrowano w sumie 4327 elektryczne samochody osobowe. Do wyrównania tej liczby w tym roku brakuje jeszcze 1311 sztuk. Patrząc na tendencję wzrostową w ostatnich miesiącach, istnieje spora szansa, że mimo panującej pandemii wynik z poprzedniego roku zostanie pobity.

Które marki samochodów elektrycznych są najbardziej popularne w Polsce?

Według danych na koniec sierpnia najbardziej popularnymi markami sprzedającymi auta elektryczne w tym roku były: Nissan (480 szt.) i Skoda (342 szt.). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Tesla, BMW, Renault, Kia, Peugeot, Volkswagen, Opel i Hyundai.

Źródło: cleanenergy.pl