„Mój elektryk” – pierwsze wnioski na najem długoterminowy w procedowaniu

0
WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO, WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY W PROGRAMIE MÓJ ELEKTRYK, WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY MASTERLEASE, PKO LEASING, MASTERLEASE, NAJEM DŁUGOTERMINOWY, BOŚ, BANK OCHRONY ŚRODOWISKA, BANK OCHRONY ŚRODOWISKA DOPŁATY, DOPŁATY PROGRAM MÓJ ELEKTRYK, MÓJ ELEKTRYK DOPŁATY, DOPŁATY DO ZAKUPU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, PROGRAM MÓJ ELEKTRYK NABÓR WNIOSKÓW, DOPŁATY DO LEASINGU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, DOPŁATY DO LEASINGU, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, NFOŚIGW, NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ DOPŁATY, DOPŁATY DO WYNAJMU AUT, PORÓWNANIE KOSZTÓW SAMOCHÓD SPALINOWY VS ELEKTRYCZNY

Masterlease jest już w trakcie procedowania pierwszych wniosków o dofinansowanie wynajmu długoterminowego samochodów elektrycznych w ramach programu „Mój elektryk”. Jak możemy się dowiedzieć, średnia wartość samochodów, na które zostały złożone wnioski wynosi 111 tys. zł. W większości przypadków wnioskujący mogą liczyć na pełną kwotę dofinansowania, czyli 27 tys. zł.

Wynajem długoterminowy aut elektrycznych w ramach programu „Mój elektryk” oferowany jest dla klientów indywidualnych i firm. W styczniu 2022 roku rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o dofinansowanie. Masterlease zdążył już przekazać do Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) i do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) pierwsze wnioski. W przeważającej liczbie były to wnioski złożone przez przedsiębiorców i dotyczyły maksymalnej dopłaty – 27 tys. zł. Marki samochodów, które pojawiły się w złożonych wnioskach to Nissan, Dacia, Kia, Tesla i Renault.

Jak wynika z raportu „Floty pojazdów kluczem do elektromobilności”, który w 2021 roku przygotowany został przez PKO Leasing, Masterlease oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, gotowość finansowania samochodów elektrycznych w wynajmie długoterminowym deklaruje ok. 20% form z sektora MSP. Raport wskazuje również na to, że tempo elektryfikacji transportu w Polsce zależy w głównej mierze od zaangażowania firm leasingowych oraz firm z branży CFM (Car Fleet Management).

Jakie są plusy wynajmu długoterminowego samochodu?

Plusy wynajmu długoterminowego to przede wszystkim to, że w miesięcznej opłacie, jaką ponosi klient zawarte są już wszystkie usługi serwisowe, przeglądy i samochód zastępczy. Gdy umowa się skończy, klient może wynajmowane auto wymienić na nowszy model. Co więcej, klienci korzystający z programu „Mój elektryk” nie muszą wpłacać początkowej jednorazowej kwoty na zakup auta, gdyż opłata wstępna pokrywana jest właśnie z dofinansowania, co wpływa również na późniejsze zmniejszenie miesięcznych opłat za wynajem.

źródło: CIRE, Masterlease, Elektromobilni.pl