Kia zaoferuje nabywcom modelu EV6 specjalne taryfy ładowania na stacjach IONITY

0
KIA EV6, KIA PAKIET IONITY, KIA ZNIŻKA NA ŁADOWANIE

Kia ogłosiła, że zapewni kupującym nowy model EV6 bezpłatny dostęp do pakietu Power z obniżonymi cenami ładowania na stacjach IONITY w Europie na okres 1 roku.

W pełnej ofercie dostępne będą dwa pakiety. Pakiet „Access”, który będzie dostępny jeszcze w tym roku, ma kosztować 4,50 euro miesięcznie i umożliwi ładowanie na stacjach IONITY w cenie 0,52 euro/kWh (zamiast 0,79 centów). Pakiet „Power”, który będzie dostępny już od maja, jest skierowany do klientów, którzy chcą często korzystać z publicznych stacji szybkiego ładowania IONITY. Przy miesięcznej opłacie podstawowej w wysokości 13 euro koszt 1 kWh rozpoczyna się od 0,29 euro.

Przeczytaj też: Trzy nowe planowane Superchargery w Polsce

Dzięki aplikacji Kia Charge klienci będą mogli łatwo zarządzać swoimi płatnościami za ładowanie, a lokalizacje stacji ładowania będą widoczne jako punkty POI w nawigacji.

Kia Charge, BMW Charging, Volkswagen WeCharge

Oferta pakietowa Kia na Ionity jest trochę tańsza od taryf oferowanych przez niemieckich producentów samochodów. W przypadku BMW Charging za pakiet „Ionity Plus” należy zapłacić 13 euro (niezależnie od taryfy), a koszt 1 kWh to 0,35 euro. Przy zakupie BMW iX3, iX i i4 pakiet Ionity Plus jest dostępny za darmo na okres jednego roku.

Przeczytaj też: Członkowie EV Klub Polska zyskali 7% rabatu na ładowanie w sieci GreenWay

Oferta Volkswagena jest nieco bardziej złożona. WeCharge oferuje kupującym możliwość ładowania od mocy ładowania 100 kW. Dostępne opcje to:

  • WeCharge Go, bez opłaty podstawowej do dnia zakupu 30 czerwca 2022 r., (później 7,49 euro/miesięcznie) 1 kWh na stacjach Ionity kosztuje wtedy 0,55 euro,
  • w taryfie WeCharge Plus opłata spada do 0,30 euro/kWh, a koszt miesięczny to 9,99 euro (modele z opcją szybkiego ładowania) lub 17,49 euro (pozostałe modele) – 0,30 euro/kWh.

Przeczytaj też: BMW, Mercedes, Ford i Volkswagen łączą siły w celu utworzenia sieci ultraszybkich ładowarek IONITY

Ionity w Polsce

Przedsprzedaż Kia EV6 w Polsce rozpocznie się już za kilka tygodni. Pierwsze dostawy zaplanowane są w czwartym kwartale 2021 roku. Klienci w Polsce również będą mogli liczyć na zniżki na stacjach Ionity. Sieć dopiero rozpoczyna tutaj swoją ekspansję, do końca lipca planowane jest uruchomienie pierwszych 6 stacji, a następne 5 powstanie do końca tego roku. Pakiet Power, darmowy dla nabywców nowego modelu Kia zakupionego do końca 2022 r., to koszt 58 zł/miesięcznie, a cena ładowania w pakiecie to 1,35 zł/kWh.

źródło: electrive.com