Biden: W 2030 roku połowa produkowanych aut w USA będzie elektryczna

0
BIDEN, JOE BIDE, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE USA, USA, USA PRODUKCJA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, BEV, PHEV. GENERAL MOTORS, FORD MOTOR, CHRYSLER STELLANTIS, JOE BIDEN ROZPORZĄDZENIE DOTYCZĄCE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, JOE BIDEN PRODUKCJA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W USA, STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI, DOTACJE DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
źródło: https://www.newsdirectory3.com/%EC%9D%B4-%EC%8B%9C%EA%B0%81biden-thumbs-up-driving-new-eco-friendly-car-at-the-white-house/

Nowe rozporządzenie prezydenta USA Joe Bidena zakłada cel osiągnięcia 50% udziału w rynku sprzedaży pojazdów elektrycznych produkowanych w USA do 2030 roku. Aby pomóc w osiągnięciu tego pułapu amerykańscy producenci samochodów otrzymają wsparcie od rządu.

Joe Biden podpisał rozporządzenie, które zakłada osiągnięcie poziomu 50% udziału w rynku sprzedaży amerykańskich samochodów elektrycznych do 2030 roku. Administracja USA zaproponowała ponadto nowe normy emisji pojazdów, które mają pomóc w ograniczeniu zanieczyszczeń powietrza do 2026 roku. Jest to część większego planu Bidena, który zakłada walkę ze zmianami klimatycznymi. Co więcej USA chce prześcignąć Chiny i stać się liderem na rynku elektromobilności. Biden w swoim wystąpieniu podkreślił, że to właśnie samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji i rynek USA powinien być częścią tej światowej transformacji.

Przeczytaj też: Joe Biden zapowiada wymianę ok. 645 tys. samochodów rządowych na pojazdy elektryczne

Jak na razie cel 50% udziału w rynku nie jest wiążący, a podpisane rozporządzenie wyznacza jedynie kierunek i cel, do którego administracja rządowa będzie dążyć. Jak wyliczyli amerykańscy producenci samochodów osiągniecie tego poziomu sprzedaży wymagałoby miliardów dolarów dofinansowania rządowego. Pomimo tego już jakiś czas temu jedne z największych firm branży motoryzacyjnej – General Motors, Ford Motor i Chrysler Stellantis zadeklarowały, że będą dążyć do osiągnięcia udziału sprzedaży pojazdów elektrycznych w USA na poziomie 40-50% rocznie do 2030 roku.

Pomóc w osiągnięciu założonego celu mają m.in. planowane inwestycje w ogólnokrajową sieć stacji ładowania pojazdów, zachęty dla konsumentów oraz środki przeznaczone na przekształcenie linii produkcyjnych producentów aut.

źródło: electrek.co