Wielka Brytania: nowe przypisy dotyczące EV w strategii Net Zero

0
WIELKA BRYTANIA ŁADOWARKI DO SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, WIELKA BRYTANIA PRZEPISY DOTYCZĄCE INSTALACJI PUNKTÓW ŁADOWANIA, PUNKTY ŁADOWANIA DOFINANSOWANIE, ZAKAZ SPRZEDAŻY AUT SPALINOWYCH WIELKA BRYTANIA, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE WIELKA BRYTANIA, DOPŁATY DO INSTALACJI ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH

Rząd Wielkiej Brytanii chce wprowadzić nowy przepis, który będzie nakładał na producentów obowiązek coraz większego udziału w sprzedaży aut modeli bezemisyjnych. Wymóg ten zostanie ujęty w nowej strategii Net Zero obowiązującej do 2024 roku.

Nowa regulacja obligująca producentów aut do zwiększenia sprzedaży aut bezemisyjnych do 2024 roku ma pomóc im przygotować się na nadchodzący zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi, który w Wielkiej Brytanii będzie obowiązywał już od 2030 roku. Rząd Wielkiej Brytanii również w tym celu pracuje nad planem stopniowej transformacji gospodarki energetycznej. Nowa Strategia Net Zero (zerowa emisja netto do 2050 roku) obejmuje inwestycje i ustawodawstwo w całej gospodarce. Zakaz sprzedaży ICE od 2030 roku nie obejmie ciężarówek, które będą mogły być nadal sprzedawane z silnikiem spalinowym przez kolejne 10 lat.

Wielka Brytania inwestuje w elektromobilność

Wielka Brytania planuje przeznaczyć 350 milionów funtów na wsparcie elektryfikacji pojazdów i ich łańcuchów dostaw. Brytyjski rząd twierdzi, że dzięki przyjęciu strategii zapewnionych zostanie 440 000 miejsc pracy i „odblokuje się” 90 miliardów funtów w inwestycjach w 2030 roku.

Szczegóły dotyczące zapowiadanego procentowego wzrostu sprzedaży aut elektrycznych pozostają jednak jak dotąd nieznane. Rząd Wielkiej Brytanii podjął się również ograniczenia emisji swojej floty samochodów i planuje „być dla innych przykładem z 25% ultraniską emisją rządowej floty samochodowej do grudnia 2022 roku i zerową emisją całej rządowej floty samochodów osobowych i dostawczych do 2027 roku”.

W przeciwieństwie do większości politycznych strategii dotyczących pojazdów elektrycznych, Wielka Brytania stwierdziła, że ​​„nie może polegać na elektryfikacji transportu drogowego w celu osiągnięcia zerowych emisji netto”. Aby kraj stał się bardziej „eko” po pandemii, w porównaniu do okresu przedpandemicznego, brytyjski rząd chce zwiększać udział transportu publicznego oraz ruchu pieszego i rowerowego. W planach są inwestycje w wysokości ponad 12 miliardów funtów w lokalne systemy transportowe, a 3 miliardy funtów zostaną zainwestowane w Narodową Strategię Autobusową. Fundusze przeznaczone zostaną na stworzenie zintegrowanych sieci, częstszych usług i pasów autobusowych oraz zakup 4000 nowych autobusów bezemisyjnych i infrastruktury niezbędnej do ich obsługi. Dodatkowe środki w wysokości 2 miliardów funtów zostaną przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych i spacerowych oraz budowę stref o niskim natężeniu ruchu. Co więcej, przewidziano również kolejne 620 milionów funtów na celowe dotacje na pojazdy elektryczne i infrastrukturę, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych, ulicznych punktów ładowania.

źródło: electrive.com