Tauron uruchomił setną stację ładowania samochodów elektrycznych

0
TAURON STACJE ŁADOWANIA, TAURON ŁADOWARKI, TAURON ROZWÓJ SIECI ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, TAURON NOWE ŁADOWARKI, STACJA ŁADOWANIA WISŁA, STACJA ŁADOWANIA PYRZOWICE, STACJA ŁADOWANIA BIELSKO-BIAŁA, STACJA ŁADOWANIA CIESZYN, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, WOLNE STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, SZYBKIE STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W PYRZOWICACH, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W WIŚLE, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W BIELSKU-BIAŁEJ, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W CIESZYNIE

Tauron uruchomił właśnie swoją setną stację ładowania pojazdów elektrycznych. Grupa energetyczna od 2018 roku rozbudowuje sieć ładowarek. Najnowsze cztery stacje ładowania z programu Operator zostały otwarte w województwie śląskim: w Pyrzowicach, Wiśle, Cieszynie i Bielsku-Białej.

W ramach swoich stu stacji Tauron posiada 183 wolne punkty ładowania prądem AC oraz 38 punktów szybkiego ładowania (DC). Jak poinformowano, od początku tego roku klienci pobrali ze wszystkich stacji już w sumie ok. 40 tys. kWh.

Lokalizacje nowych stacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych Tauron

Cztery najnowsze stacje zostały właśnie udostępnione na terenie Hotelu DaSilva w Pyrzowicach (okolice portu lotniczego Katowice), przy hotelu Ibis w Bielsku-Białej, obok hotelu Stok w Wiśle i koło hotelu Mercure w Cieszynie. Wszystkie z nowych stacji to dwustanowiskowe ładowarki typu AC ładujące się z maksymalną mocą 22 kW. Właśnie takie stacje sprawdzają się dobrze w lokalizacjach, gdzie możliwe jest np. zostawienie samochodu na ładowanie na noc – czyli w tym wypadku podczas noclegu w hotelu.

Rozwój sieci stacji ładowania Tauron

Grupa energetyczna zapowiada dalsze inwestycje w stacje ładowania. W planach są lokalizacje m.in. na parkingach centów handlowych, okolicach urzędów miejskich, w miejscach rozrywki, okolicach hoteli oraz pokrycie siecią stacji ładowania również mniejszych miejscowości. To właśnie w tych miejscach jest często problem z dostępnością stacji ładowania. Nawet jeśli chodzi o te turystyczne miejsca, co zauważa również wiceprezes spółki Tauron Nowe Technologie – Piotr Apollo:

Elektromobilność to nie tylko domena dużych miast. Coraz częściej zgłaszają się do nas także małe samorządy, te z turystycznym potencjałem, które zdają sobie sprawę z konieczności posiadania ładowarek w kontekście dynamicznego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych. To pozwoli przyciągnąć tym miejscowościom turystów, dla których posiadanie pojazdu elektrycznego wpisuje się w coraz popularniejszą filozofię życia, polegającą na redukowaniu śladu węglowego.

Tauron udostępnia swoim klientom własny system zarządzania ładowarkami i aplikację służącą do obsługi procesu ładowania. Firma realizuje strategię tzw. zielonego zwrotu nakierowaną na zwiększenie źródeł niskoemisyjnych w miksie energetycznym, modernizację sieci dystrybucyjnych i rozwój ekologicznych produktów i usług. Inwestycja w sieć stacji ładowania pojazdów idealnie wpisuje się właśnie w realizowaną przez Tauron strategię.

źródło: PAP