Rekordowy zakup elektrycznych ciężarówek Volvo

0
VOLVO TRUCKS, VOLVO SAMOCHODY CIĘŻAROWE, VOLVO ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI, VOLVO, ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO, ZAMÓWIENIE NA ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO, VOLVO ZASIĘG ELEKTRYCZNEJ CIĘŻARÓWKI, ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO ZASIĘG, VOLVO VNR ELECTRIC

Firma logistyczna Maersk (USA) złożyła zamówienie na 110 elektrycznych ciężarówek. Zamówiony model to Volvo VNR Electric. To największe jak dotąd komercyjne zamówienie elektrycznych ciężarówek Volvo. Poprzednio firma zdążyła już zamówić 16 sztuk tego modelu.

Zamówienie zostało złożone przez Performance Team, czyli część grupy Maersk. W sumie firma będzie miała do dyspozycji 126 elektrycznych samochodów ciężarowych. Pierwsze pojazdy wyjadą na drogi w drugim kwartale tego roku, a całe zamówienie zostanie zrealizowane do pierwszego kwartału 2023 roku.

„Volvo Trucks jest podekscytowane dalszą współpracą z firmą Maersk w zakresie osiągania kolejnych celów zrównoważonego rozwoju floty oraz odgrywaniem kluczowej roli w kolejnych inwestycjach organizacji związanych z rozwojem elektromobilności”, mówi Peter Voorhoeve, prezes Volvo Trucks North America.


Elektryczne ciężarówki mają być używane w Kalifornii do różnych zadań transportowych, w tym do obsługi transportu portowego i magazynowego.

VOLVO TRUCKS, VOLVO SAMOCHODY CIĘŻAROWE, VOLVO ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI, VOLVO, ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO, ZAMÓWIENIE NA ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO, VOLVO ZASIĘG ELEKTRYCZNEJ CIĘŻARÓWKI, ELEKTRYCZNE CIĘŻARÓWKI VOLVO ZASIĘG, VOLVO VNR ELECTRIC

Zasięg Volvo VNR Electric

Model Volvo VNR Electric ma zasięg do 440 km przy pojemności baterii 565 kWh. Jak podaje producent, ładowanie od 0 do 80% zajmuje ok. 90 minut dla wersji z pakietem sześciu akumulatorów i 60 minut dla wersji z czterema akumulatorami. Volvo VNR Electric jest produkowany w fabryce Volvo Trucks w New River Valley w Wirginii. To właśnie w tej fabryce powstają wszystkie samochody ciężarowe Volvo w Ameryce Północnej.

Przeczytaj również: Volvo testuje system ładowania bezprzewodowego

Cel Volvo Trucks: 50% sprzedaży EV do 2030 roku

Co ciekawe, Volvo Trucks wyznaczyło sobie ambitny cel, aby do 2030 roku 50% ze wszystkich sprzedawanych samochodów ciężarowych na świecie były to pojazdy elektryczne.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby przewodzić elektrycznej transformacji branży transportowej. Wolumen sprzedaży jest wciąż niski, ale widzimy szybko rosnące zainteresowanie w Europie, Ameryce Północnej, a także w innych częściach świata. W 2021 roku przyjęliśmy zamówienia, w tym listy intencyjne, na zakup na ponad 1100 ciężarówek w ponad 20 krajach. Możliwość oferowania elektrycznych środków transportu o zerowej emisji staje się wyraźną kluczową przewagą konkurencyjną”, powiedział Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Volvo Trucks w 2021 roku było liderem rynku ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w Europie. Udział w rynku wyniósł 42%. Firma zajmuje również wiodącą pozycję w Ameryce Północnej. Volvo Trucks ma w swojej ofercie na ten rok sześć modeli samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym. Firma posiada najbardziej kompletną ofertę pojazdów elektrycznych w światowym przemyśle samochodów ciężarowych. W jej portfolio znajdują się modele zarówno do transportu miejskiego, międzymiastowego, regionalnego oraz pojazdy dla budownictwa czy do wywozu odpadów.

źródło: Volvo Trucks