Paryż zyska ponad 1000 punktów ładowania

0
PARYŻ STACJE ŁADOWANIA, PARYŻ PUNKTY ŁADOWANIA NA PARKINGACH, PARYŻ ŁADOWARKI, PARKING ŁADOWARKI PARKINGOWE, GDZIE ŁADOWAĆ SAMOCHODY W PARYŻU, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W PARYŻU, PUNKTY ŁADOWANIA NA PARKINGACH W PARYŻU, PUNKTY ŁADOWANIA W PARYŻU, ŁADOWARKI W PARYŻU, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, STACJE ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY W PARYŻU

W Paryżu trwa realizacja projektu polegającego na wyposażaniu miejskich parkingów w łącznie około 1100 punktów ładowania AC do końca tego roku. Jest to wspólne przedsięwzięcie operatora parkingów firmy Saemes oraz TotalEnergies i dostawcy telekomunikacyjnego Sogetrel. Niektóre z punktów już działają.

Lokalizacje punktów ładowania AC w Paryżu

Obecnie największym zrealizowanym projektem jest parking Madeleine-Tronchet w 8 dzielnicy Paryża (w jej centrum znajdują się Pola Elizejskie). Parking posiada 505 punktów ładowania o mocy od 7 kW do 22 kW. Są to Wallboxy ze złączami Typu 2 bez podłączonego na stałe kabla. Na parkingu możliwe jest również korzystanie z gniazdek 230 V. Została też zaprojektowana strefa przeznaczona dla jednośladów z 30 punktami ładowania.

Zobacz również: DARMOWE ŁADOWANIE w centrum Genewy – Teslą po Europie – Eurotrip ’21

Kolejne lokalizacje to parking Porte d’Auteuil, gdzie zainstalowanych zostało ponad 240 punktów ładowania oraz parking Jean Bouin, gdzie znajduje się 12 punktów. Oba parkingi znajdują się w 16 dzielnicy, w której znajduje się miedzy innymi stadion piłkarski Parc des Princes, gdzie swoje mecze rozgrywa drużyna Paris Saint-Germain F.C.

Oprócz ukończonego już największego projektu w Madeleine-Tronchet, w 8 dzielnicy planowana jest kolejna duża realizacja. W najbliższym czasie ma powstać ponad 350 punktów ładowania na parkingu Saint-Augustin BergsonTym samym w jednej tylko dzielnicy działałoby 855 punktów ładowania.

Jak korzystać z paryskich punktów ładowania na parkingach?

Punkty ładowania są dostępne za pośrednictwem m.in. karty flotowej TotalEnergies. Możliwe jest również ładowanie ad hoc za pomocą kodu QR i strony internetowej. Ile kosztuje ładowanie? Rozpoczęcie procesu ładowania kosztuje 0,50 euro, po czym naliczane jest 0,40 euro (z VAT) za każdą naładowaną kilowatogodzinę.

Jak podaje Saemes, celem Paryża, który realizuje miejski zarządca parkingów jest wyposażenie 50% miejsc parkingowych w mieście w punkty ładowania. „Kamień milowy w postaci 1000 punktów ładowania do wyposażenia naszych parkingów w regionie Ile-de-France zostanie osiągnięty do końca 2022 roku”, mówi dyrektor zarządzająca Saemes, Ghislaine Geffroy.

Philippe Callejon, dyrektor ds. mobilności i nowych energii we Francji w TotalEnergies, dodaje: „Instalacja i eksploatacja ponad 500 punktów ładowania na parkingu Saemes w Madeleine-Tronchet, obecnie największym we Francji, jest częścią ambicji TotalEnergies do rozwoju mobilność elektryczną i udostępnienie jej jak największej liczbie osób.

Przeczytaj również: Ubitricity zainstaluje w Berlinie punkty ładowania w ulicznych latarniach

Ładowarki zasilane zieloną energią

Co ciekawe, w ramach polityki zrównoważonego rozwoju i certyfikacji ISO14001 firma Saemes w styczniu 2019 roku podpisała umowę na dostawy zielonej energii z TotalEnergies. Umowa gwarantuje w ten sposób dostawy 100% odnawialnej energii elektrycznej do wszystkich swoich parkingów.

TotalEnergies obsługuje również w Paryżu publiczną sieć ładowania Bélib, która jest wiodącą siecią we Francji z 2300 punktami ładowania, co stanowi 50% stacji ładowania w stolicy Francji.

źródło: TotalEnergies, Avere