GreenWay przejmuje wszystkie 70 stacji Revnet

0
GREENWAY POLSKA, REVNET, STACJE ŁADOWANIA GREENWAY POLSKA, GREENWAY PRZEJMUJE REVNET, PRZEJĘCIE REVNETU PRZEZ GREENWAY, KONIEC SIECI REVNET, GREENWAY SIEĆ STACJI ŁADOWANIA, GREENWAY ŁADOWANIE SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, GREENWAY GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY

Sieć stacji ładowania GreenWay powiększy się o 70 nowych stacji. Jest to wynikiem zakupu sieci Revnet przez GreenWay. Jeszcze w tym roku w aplikacji GreenWay pojawią się wszystkie przejęte stacje.

Cała transakcja przejęcia spółki Rawicom EV wraz z należącą do niej siecią Revnet przeprowadzona została w czerwcu tego roku. Wszystkie przejęte stacje zostaną włączone do publicznej sieci i udostępnione w aplikacji GreenWay. Proces dodawania stacji Revnetu do sieci GreenWay rozpocznie się od 1 lipca i potrwa 1-2 miesiące. Przejęte stacje zostaną również objęte serwisem technicznym, obsługą klienta oraz tymi samymi rozwiązaniami roamingowymi co pozostałe stacje sieci GreenWay.

W lutym tego roku GreenWay otrzymał 85 milionów EUR kapitału rozwojowego na inwestycje w sieć stacji ładowania. Celem wsparcia inwestycyjnego jest budowa wiodącej pozycji GreenWay w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przejęcie sieci Revnet jest właśnie wynikiem pozyskanego wsparcia.

Przeczytaj również: Nowy cennik GreenWay Polska – jak zmienią się koszty ładowania?

W sieci Revnet znajdziemy stacje ładowania AC o mocy 22 kW, które zlokalizowane są głównie w miastach. W wybranych lokalizacjach GreenWay Polska planuje podniesienie mocy ładowarek poprzez ich rozbudowę do szybkich stacji DC.

Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie.  

Dzięki inwestycji znacząco przyspieszyliśmy rozbudowę publicznej infrastruktury ładowania. Realizujemy ten proces zarówno przez budowę nowych stacji, jak i konsolidowanie rynku – mówi Rafał Czyżewski. – Drugim filarem naszej strategii jest budowa pozycji partnera pierwszego wyboru dla biznesu, który coraz bardziej zainteresowany jest elektromobilnością. Również w tym obszarze wsparcie inwestorów stanowi dla nas niezwykle silny impuls rozwojowy. 

– Bardzo się cieszę, że oddajemy owoc naszej kilkuletniej pracy w dobre ręce – mówi Adam Hłond współwłaściciel i członek zarządu Rawicom SA. –  Pragnę podkreślić, że nasza firma nadal pozostaje na rynku elektromobilności, skupiając się na dostarczaniu klientom wysokiej klasy urządzeń i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz świadczenia usług montażu i serwisu. Cały czas rozwijamy nasz główny kierunek, w którym od wielu lat się specjalizujemy, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych.

Jak informuje GreenWay w komunikacie do swoich klientów, każda nowo włączona stacja z sieci Revnet będzie objęta promocją na ładowanie przez okres jednego miesiąca od czasu przyłączenia jej do sieci GreenWay. Stawka za kWh na stacji w tym okresie będzie wynosić 0,99 zł.

źródło: GreenWay