Polska firma ChargeEuropa postawi 1000 darmowych stacji

0
CHARGEEUROPA, DARMOWE STACJE ŁADOWANIA W WARSZAWIE, DARMOWE ŁADOWARKI WARSZAWA, STACJE ŁADOWANIA CHARGEEUROPA, STACJE ŁADOWANIA Z REKLAMAMI, STACJE ŁADOWANIA AC, DARMOWE ŁADOWANIE AC, DARMOWA WOLNA STACJA ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Polska firma ChargeEuropa ogłosiła plany instalacji do 1000 darmowych stacji ładowania w ciągu najbliższych dwóch lat. W lipcu firma uruchomiła pilotażową sieć ładowarek w Warszawie. Finansowanie swoich stacji polski startup opiera na ekranach reklamowych, które są zintegrowane ze stacjami ładowania.

Młoda polska firma ChargeEuropa opiera swój model funkcjonowania na budowie stacji ładowania zintegrowanych z 65-calowymi ekranami reklamowymi. To właśnie towarzysząca ładowarce powierzchnia reklamowa ma zapewnić darmowe ładowanie dla użytkowników aut elektrycznych. Jak podaje firma, jej partnerami reklamowymi są już BMW, Netflix, Bolt i Opel. W koncepcji ChargeEuropa przychody z reklam częściowo pokrywają również koszty inwestycji.

Jak uruchomić stacje ładowania ChargeEuropa?

 Do uruchomienia stacji ładowania należy pobrać aplikację PowerEV ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja umożliwia zarezerwowanie złącza do ładowania do 15 minut przed rozpoczęciem ładowania.

CHARGEEUROPA, DARMOWE STACJE ŁADOWANIA W WARSZAWIE, DARMOWE ŁADOWARKI WARSZAWA, STACJE ŁADOWANIA CHARGEEUROPA, STACJE ŁADOWANIA Z REKLAMAMI, STACJE ŁADOWANIA AC, DARMOWE ŁADOWANIE AC, DARMOWA WOLNA STACJA ŁADOWANIA, ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO, APLIKACJA POWEREV

Szczegóły dotyczące planowanej sieci stacji ładowania nie są jeszcze znane. Możemy się jedynie spodziewać, że będą to stacje AC ze złączami typu 2 o maksymalnej mocy ładowania 22 kW. Takie stacje zresztą funkcjonują już obecnie w Warszawie.

Przeczytaj również: Skoda postawi 200 ultraszybkich punktów ładowania w Pradze

Globalna ekspansja ChargeEuropa

Po ukończeniu pierwszych lokalizacji ChargeEuropa zdecydowała się przenieść swój model do miast w całej Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Jak podaje ChargeEuropa, firma zabezpieczyła już 1000 lokalizacji w kluczowych miastach w Polsce, Chorwacji, Bułgarii, Chile, na Filipinach i we Francji. We Francji ChargeEuropa nawiązała już kilka partnerstw z właścicielami nieruchomości komercyjnych, takimi jak np. francuski gigant centrów handlowych Klepierre i Transgourmet – właściciel europejskiej sieci Selgros Cash&Carry. Stacje ładowanie powstaną m.in. na należących do nich parkingach.

Miasta nie muszą już inwestować dużych kwot pieniędzy pochodzących z podatków aby tworzyć sieci ładowania pojazdów elektrycznych” – mówi Euan Wheatley, COO ChargeEuropa. „Wchodzimy na rynki ze zdrowym ekosystemem reklamowym, co pozwala nam przede wszystkim zarabiać na naszych stacjach ładowania dzięki partnerstwom z różnymi markami”.

Podobną koncepcję z infrastrukturą ładowania wspieraną reklamami realizuje amerykańska firma Volta Charging, która w zeszłym roku ogłosiła swoją ekspansję w Europie.

źródło: electrive.com