Najszybsze ładowarki w Bułgarii dodane do sieci roamingowej

0
BUŁGARIA STACJE ŁADOWANIA, SZYBKIE ŁADOWARKI BUŁGARIA, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W BUŁGARII, ŁADOWANIA SAMOCHODU BUŁGARIA, BUŁGARIA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, ŁADOWANIE FINES CHARGING BUŁGARIA, BUŁGARIA ROAMING, ŁADOWARKI DO AUT ELEKTRYCZNYCH W BUŁGARII, HUBJECT WSPÓŁPRACA Z FINES CHARGING

Hubject rozpoczyna współpracę z Fines Charging – jednym z największych operatorów stacji ładowania w Bułgarii. Dzięki nowemu partnerstwu stacje ładowania Fines Charging zostaną włączone do platformy roamingowej intercharge Hubjecta, a kierowcy z Europy zyskają do nich znacznie ułatwiony dostęp.

Stacje ładowania w Bułgarii

Fines Charging ma obecnie w Bułgarii 56 punktów ładowania DC (w tym punkty HPC o mocy do 200 kW) i 36 punktów AC. Jak już zapowiedziano, w planach jest budowa kolejnych stacji.

W marcu tego roku Bułgaria zobowiązała się do znacznej rozbudowy infrastruktury ładowania. W planach do 2026 roku jest zbudowanie 10 000 stacji ładowania w całym kraju. Ustalenia te wynikają z umowy o współpracy podpisanej przez państwowego operatora sieci elektroenergetycznej ESO oraz inne branżowe organizacje. Oficjalnie plany te zostały również potwierdzone przez wicepremiera ds. polityki klimatycznej oraz ministra środowiska i wody Borislava Sandova. Z kolei do 2027 roku po bułgarskich drogach ma jeździć do 30 tysięcy pojazdów elektrycznych.

BUŁGARIA STACJE ŁADOWANIA, SZYBKIE ŁADOWARKI BUŁGARIA, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD W BUŁGARII, ŁADOWANIA SAMOCHODU BUŁGARIA, BUŁGARIA SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, ŁADOWANIE FINES CHARGING BUŁGARIA, BUŁGARIA ROAMING, ŁADOWARKI DO AUT ELEKTRYCZNYCH W BUŁGARII, HUBJECT WSPÓŁPRACA Z FINES CHARGING

Współpraca Fines Charging i Hubjecta

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy budować nasze partnerstwo z Fines Charging i uczestniczyć tym samym w rozwoju sieci stacji ładowania w Bułgarii. Mając na uwadze, że publiczna infrastruktura ładowania musi istnieć wszędzie w całej Europie, dzięki naszej sieci intercharge, ładowanie EV będzie bardziej dostępne dla bułgarskich kierowców, którzy przemieszczają się za granicę, a także dla międzynarodowych gości odwiedzających Bułgarię” – mówi Christian Hahn, Dyrektor generalny Hubject.

Jak przewiduje bułgarski operator sieci elektroenergetycznej ESO, do 2030 roku w Bułgarii będzie około 200 000 pojazdów elektrycznych o łącznym rocznym zużyciu energii 600 000 MWh. Ich liczba może wzrosnąć do 3,5 mln do 2050 roku, a zużycie energii elektrycznej do 10 mln MWh rocznie.

Przeczytaj również: Jedziesz elektrykiem za granicę? Możesz użyć karty GreenWay

Platforma roamingowa intercharge firmy Hubject jest dostępna dla 10 mln użytkowników w 52 krajach i na czterech kontynentach. Hubject został założony w Niemczech 10 lat temu, a jego twórcami byli: BMW Group, Bosch, Daimler, EnBW, RWE (obecnie E.ON) oraz Siemens (z czasem dołączyły Volkswagen Group i włoski Enel). Platforma roamingowa posiada już ponad 400 tys. podłączonych punktów ładowania i ponad 1000 partnerów B2B. Dzięki roamingowi sieci stacji ładowania posiadając kartę/aplikację jednego dostawcy można naładować samochód na stacji ładowania innego operatora.

Hubject oprócz świadczenia usług roamingowych ma w swojej ofercie również funkcję Plug&Charge. Funkcja Plug&Charge umożliwia kierowcom rozpoczęcie sesji ładowania przez proste podłączenie samochodu do stacji ładowania, bez konieczności używania aplikacji czy karty RFID. Rozliczenie za ładowanie przebiega również w sposób zautomatyzowany. Jak zapowiada Fines Charging, należące do nich stacje ładowania wkrótce będę przystosowane do obsługi Plug&Charge.

źródło: hubject.com