Wszystkie Ubery od 2030 roku mają być całkowicie elektryczne

0
UBER SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, CAŁKOWICIE ELEKTRYCZNE AUTA W UBERZE, UBER EV, BEV, EV, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE UBERA, UBER USA

Uber chce aby do 2030 roku wszystkie pojazdy flotowe były całkowicie elektryczne. Plan elektryfikacji całej floty ma dotyczyć USA, Kanady i Europy.

Uber chce dodawać coraz więcej samochodów elektrycznych do swojej floty. Za dwa dni opcja Comfort Electric będzie oferowana w kolejnych 15 miastach Ameryki Północnej. Dzięki temu program obejmuje łącznie 25 miast i stanów w Ameryce Północnej. Comfort Electric różni się tym od opcji Uber Green, że pozwala wybrać spośród całej ofert aut jedynie auta całkowicie elektryczne.

W wywiadzie dotyczącym planowanego rozszerzenia opcji Comfort Electric, udzielonym stacji CBS News CEO Ubera, Dara Khosrowshahi zapowiedział dodatkowo jeszcze ważniejszy cel firmy. Do 2030 roku wszystkie auta flotowe Ubera mają być całkowicie elektryczne. „Mamy cel, aby być w pełni elektrycznymi w USA, Kanadzie i Europie” – powiedział Dara Khosrowshahi. Co ważne, dotychczasowi kierowcy aut spalinowych Ubera nie będą mogli dalej oferować swoich usług ze swoimi dotychczasowymi autami.

Przeczytaj również: Hertz składa zamówienie na 100 000 Tesli

Według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska transport jest największym źródłem emisji gazów cieplarnianych powodujących ocieplenie klimatu w Stanach Zjednoczonych.

Uber już od jakiegoś czasu stara się zmniejszyć swój ślad węglowy, zachęcając kierowców do przejścia na pojazdy elektryczne. Aby pomóc kierowcom w elektrycznej transformacji, firma chce przeznaczyć na ten tel 800 milionów dolarów. Kierowcy Ubera w Stanach mogą liczyć na dopłatę w wysokości 1 dolara za każdą podróż wykonaną autem elektrycznym. Dodatkowo kierowcy mają do wykorzystania zniżki na ładowanie. Kierowcy Ubera mogą ponadto wypożyczyć od firmy Hertz Teslę, w pcji wypożyczenia na tygodnie lub miesiące.

Opcja Comfort Electric nie jest oczywiście najtańszą opcją na platformie Ubera. Wymaga też ona dłuższego czasu oczekiwania na dostępnego kierowcę. Khosrowshahi zapowiedział, że im więcej kierowców pojazdów elektrycznych będzie dostępnych w aplikacji, tym tańsza i szybsza będzie opcja zamawiania aut elektrycznych.

Firma planuje w przyszłym roku podwoić swoją flotę pojazdów elektrycznych, z prawie 26 000 aut do 50 000 pojazdów.

źródło: cbsnews.com