InPost, GreenWay i TBS Wrocław postawią stacje ładowania

0
INPOST SJACJE ŁADOWANIA, INPOST ŁADOWARKI WROCŁAW, INPOST STACJE ŁADOWANIA WE WROCŁAWIU, INPOST I GREENWAY POSTAWIĄ STACJE ŁADOWANIA WE WROCŁAWIU, TBS WROCŁAW STACJE ŁADOWANIA

InPost wspólnie z GreenWay Polska oraz TBS Wrocław zainstaluje na 6 wrocławskich osiedlach stacje ładowania aut elektrycznych. To już kolejna inicjatywa InPostu w ramach akcji GreenCity.

Jak argumentuje Marta Zalewska, Dyrektor ds. relacji partnerskich i Programu InPost Green City, zwiększenie zasięgu sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych wpisuje się w pełni w ideę programu InPost Green City. Firma InPost z resztą nie od dziś stawia na ekologię. Już coraz częściej możemy zobaczyć elektryczne samochody rozwożące przesyłki do paczkomatów.

Przeczytaj również: Powstanie sieć punktów ładowania przy Paczkomatach InPostu

Wrocław zyska nowe stacje ładowania

W ramach programu InPost Green City, polski operator logistyczny wspólnie z GreenWay i TBS Polska zainstalują na osiedlach TBS Wrocław 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Ładowarki pojawią się w następujących lokalizacjach:

  • ul. Maxa Berga (Nowe Żerniki),
  • ul. Wileńskiej (Brochów),
  • ul. Krępickiej (Leśnica)
  • ul. Zielnej (Psie Pole),
  • ul. Stanisława Przybyszewskiego (Karłowice),
  • ul. Rodzynkowej (Stabłowice).

Stacje mają powstać w ciągu najbliższych miesięcy. Przy każdej ze stacji ich operator wyznaczy 2-3 miejsca postojowe przeznaczone dla aut elektrycznych. Na razie jeszcze nie podano informacji odnośnie rodzaju planowanych stacji. Jednak skoro są to lokalizacje na osiedlach mieszkaniowych, można się spodziewać, że będą to wolne stacje AC.

Umożliwienie ładowania samochodów elektrycznych mieszkańcom osiedli domów wielorodzinnych to jedno z większych wyzwań stojących przed rozwojem elektromobilności mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Aby na nie odpowiedzieć, potrzebujemy szerokich, międzysektorowych partnerstw podmiotów zaangażowanych w budowę zeroemisyjnego transportu. Właśnie w tych kategoriach postrzegamy współpracę przy zielonej inicjatywie we Wrocławiu.

Elektromobilny Wrocław

Wrocław już od kilku lat wspiera rozwój elektromobilności. Kierowcy aut elektrycznych mogą poruszać się w mieście po buspasach i wydzielonych torowiskach o łącznej długości 21 km. Dodatkowo mają do dyspozycji 200 bezpłatnych miejsc parkingowych dedykowanych samochodom elektrycznym. Stolica Dolnego Śląska posiada już ponad 140 punktów ładowania EV.

Dziękujemy naszym partnerom za zaufanie i z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty owocnej współpracy przy tym projekcie. To bardzo ważny krok w kontekście wykorzystania potencjału elektromobilności. Dzięki nowym punktom ładowania samochodów elektrycznych TBS Wrocław przyczyni się do redukcji smogu w mieście i jednocześnie do poprawy jakości życia mieszkańców – mówi prezes TBS Wrocław Marcin Kij.

źródło: greenwaypolska.pl