Tesla pracuje nad nowym szybszym i bardziej szczegółowym silnikiem map

0

Obecnie Tesla w swoich samochodach wykorzystuje mapy od firmy Google, lecz amerykański producent już od dawna pracuje nad własnym systemem map. Od czasu wakacji Tesla cały czas aktualizuje silnik swoich map. Niewiele właścicieli Tesli korzysta obecnie z tych aktualizacji, ponieważ są one dostępne tylko na wybranych rynkach, dla Modeli S i X oraz wszystkich Modeli 3. Firma wciąż testuje nowe moduły, aby ulepszyć swoje mapy i systemy nawigacji.

Nowy system map zwany „Tesla Maps” został odkryty przez jednego z hobbistów Tesli w swoim samochodzie. Użytkownik włączył je i podzielił się pierwszymi zdjęciami nowych map od Tesli. Zastosowany moduł map w najnowszej aktualizacji oprogramowania Tesli to 2017.44 o nazwie „Vector Maps”.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nowością w tych mapach jest możliwość znacznego ich powiększania. Pierwsze zdjęcie to bieżący maksymalny zoom, a pozostałe dwa zdjęcia mają tę samą lokalizację, ale zostały powiększone dzięki włączonym nowym mapom wektorowym:

Co prawda nie są to jeszcze mapy Tesli tylko zrzuty z Google Maps wyświetlanych na centralnym ekranie, ale użytkownik przekazał, że według niego już po tej aktualizacji cały system nawigacji wydaje się być bardziej płynny oraz bardziej szczegółowy w porównaniu do obecnej wersji Google Maps.