Mercedes-Benz ogłasza nową sub-markę EQ Power

0

Mercedes-Benz idzie w ślady BMW (BMW i) i tworzy swoją nową sub-markę specjalizującą się w pojazdach, które będzie można ładować.

Mercedes zapowiada, że na początku tego lata zostaną wprowadzone dwie sub-marki:

EQ Power będzie marką, pod którą Mercedes będzie sprzedawał swoje hybrydy typu plug-in, a w EQ Power + będą miały zastosowanie wtyczek typu AMG.

Jak wyjaśnia Auto Express:

Wszystkie standardowe samochody z napędem hybrydowym Mercedesa będą miały nazwę EQ Power od momentu wprowadzenia faceliftingu dla modelu klasy S, którego spodziewamy się tego lata. Hybrydy o wysokiej wydajności – Mercedes-AMG będą nosić oznaczenie EQ Power +. Takie oznaczenia mają też bolidy w tegorocznych wyścigach F1 – Mercedes-AMG F1 W08 EQ Power +

Auto Express donosi, że w 2018 r. powinniśmy zobaczyć pierwszy model EQ Power + AMG.

Oczywiście wszystkie te elementy zbliżają nas powoli do uruchomienia pierwszego w historii marki w pełni elektrycznego SUVa od Mercedesa. Ten średnich rozmiarów crossover ma posiadać zasięg ponad 300 mil i ma zostać wprowadzony na rynek najpóźniej w 2019 roku.

Patrząc w przyszłość, Mercedes planuje do 2025 roku wprowadzić na rynek co najmniej 10 całkowicie elektrycznych modeli.Źródło: Auto Express