Nowy film Nissana podkreśla jak EV może uczynić świat bardziej odpornym na sytuacje awaryjne

0

Nissan wydał film przedstawiający jedną z dodatkowych zalet posiadania elektrycznego pojazdu. Jak twierdzi firma, samochód EV czyni świat bardziej odpornym na sytuacje awaryjne.


Już nie raz można było zauważyć, że podczas jakiejś katastrofy był utrudniony dostęp do paliwa i do energii elektrycznej. W większości przypadków to elektryczność była usługą, która powracała jako pierwsza. Nissan twierdzi, że dzięki temu pojazdy elektryczne są o wiele bardziej użyteczne, w porównaniu do samochodów spalinowych, które musiałyby w takim przypadku stać na zakorkowanych stacjach benzynowych.


Gdy dostawy paliwa są ograniczone, EV może nadal jeździć, a coraz więcej z nich będzie miało funkcje eksportu energii po wprowadzaniu do oferty Nissana Leafa drugiej generacji.


Wyjście AC lub bardziej zaawansowane wyjście DC (np. urządzenia CHAdeMO V2H lub V2G), umożliwia zasilanie sieci lub domu.


Obecny akumulator Leafa (30 kWh) nie jest taki duży, ale 60 kWh (debiut II generacji we wrześniu, w sprzedaży w tym roku) z pewnością byłby przydatny na dłuższą metę, w przypadku braku prądu przez kilka dni.