Elon Musk potwierdził, że nie będzie licznika ani HUD w Modelu 3

0

Niestety, nadal nie mamy pojęcia, czego się spodziewać, jeśli chodzi o deskę rozdzielczą Modelu 3 i znajdujące się na niej elementy sterujące. Wiemy tylko, że będzie zawierać duży ekran dotykowy. Cały czas niestety nie ma odpowiedzi na pytanie, gdzie będzie znajdował się licznik.

Ze względu na niewiele ujawnionych informacji, powstaje dużo pytań oraz spekulacji co do wnętrza Modelu 3. Duża grupa osób na prezentacji Modelu 3 nie widziała w prototypie licznika umieszczonego przed kierowcą. Z tego powodu są oni zaniepokojeni faktem, że żeby sprawdzić prędkość z jaką się poruszają, będą musieli oderwać wzrok od drogi i sprawdzić ją na ekranie znajdującym się po środku deski rozdzielczej.

Niektórzy wierzą, że w samochodzie będzie HUD (Head Up Display). Inni uważają, że Musk zastosuje prosty, płaski wyświetlacz, który będzie znajdował się bezpośrednio przed kierowcą.

Prezes Tesli – Elon Musk odpowiedział na kilka uwag za pomocą tweetera.

Według Elona, w Modelu 3 nie będzie HUD, ani innego wyświetlacza umieszczonego przed kierowcą do sprawdzenia prędkości.

Jeden użytkownik zaproponował nawet dopłatę za normalny licznik przed kierowcą, na co Elon podzielał, że „nie będziesz się tym przejmował”. Po czym inny użytkownik zapytał jak Tesla ma zamiar rozwiązać kwestię najważniejszych informacji znajdujących się na liczniku przed kierowcą skoro go tam nie będzie. Musk odpowiedział, że „im bardziej samochód jest autonomiczny, tym mniej informacji z deski rozdzielczej potrzebujesz. Jak często patrzysz na licznik kiedy jesteś przewożony taksówką?”

Po części na pewno ma sens to, co Elon mówi, lecz Model 3 w podstawowej wersji nie będzie posiadał Autopilota, co oznacza, że nie będzie autonomiczny. Z tego względu porównanie do jazdy taksówką nie wydaje się w tym przypadku najbardziej trafne.

Jak widać, na razie jest zbyt mało informacji o Modelu 3 przez co powstaje wiele domysłów i niewiadomych. Musk na pewno ma jakiś plan jak to rozwiązać, tylko nie chce go ujawniać do momentu możliwości zamawiania modelu.