Mercedes przyspieszy produkcję samochodów elekrycznych o 3 lata

0

Praktycznie już wszyscy producenci samochodów zaczynają angażować się w projektowanie samochodów elektrycznych. Wielu z nich zobowiązało się wprowadzić te pojazdy w ciągu najbliższych kilku lat. Mercedes zapowiedział wprowadzenie 10 nowych samochodów elektrycznych w ciągu dekady.

Mercedes-Benz zamierza wprowadzić samochody elektryczne do swojej oferty w 2022 r. Są to, co najmniej trzy lata wcześniej, niż planowano. Wynika to głównie z coraz większej aktywności w tym sektorze. Przemysł samochodów elektrycznych rozwija się szybciej niż przewidywano i biorąc pod uwagę pozycję Mercedesa na rynku, z pewnością firma chciałaby być liderem w tym sektorze, a nie podążać za konkurentami.

Innym powodem do zmiany ram czasowych w Mercedesie jest sprostanie coraz surowszym zasadom emisji spalin w Europie. Efektem tego jest także stopniowy odwrót klientów od samochodów z silnikiem diesla. Z tego powodu firma musi zapewnić swoim klientom inne opcje napędu.

Mercedes-Benz zamierza wydać 10 miliardów dolarów, aby doprowadzić do sprzedaży samochodów elektrycznych do 2022 r. Bloomberg cytuje przewodniczącego Daimlera Manfreda Bischoffa, że to przejście będzie wymagało fundamentalnych zmian w firmie.