Elektryczna ciężarówka od Tesli zostanie pokazana we wrześniu

0

Elon Musk, powiedział w przeddzień New York International Auto Show, że firma planuje przedstawić we wrześniu swoją elektryczną ciężarówkę, zwaną „Tesla Semi”.

Prezes złożył gratulacje zespołowi pracującemu nad Tesli Semi za „niesamowitą robotę”. Musk ujawnił także dzisiaj, że zaprezentowany wcześniej pickup Tesli zostanie pokazany     w ciągu 18-24 miesięcy:

 

Firma mogłaby wykorzystać swoje prace osiągnięte w autopilocie i samojeżdżeniu samochodem osobowym w autonomiczną technologię napędową dla swojej ciężarówki, co może zaszkodzić Ottonowi Ubera.

Kierowca i paliwo to dwa największe koszty za kilometr w przemyśle towarowym, a Tesla mogłaby dokonać znaczących udoskonaleń zarówno w elektrycznej, jak i autonomicznej ciężarówce.

Musk stwierdził, że kierowcy ciężarówek będą potrzebni przez następnych kilka lat, a zatem Tesla Semi mogłaby nie być w pełni autonomiczna od jej pierwszej generacji.

Tymczasem najprawdopodobniej najciekawszym dla wszystkich będzie układ napędowy dla elektrycznej ciężarówki. Bez wątpienia będzie to najmocniejszy silnik na tle dotychczas stosowanych. Zagadką dla wszystkich jest również zasięg i pojemność baterii, jaką będzie posiadać elektryczna ciężarówka.