Części skradzionej Tesli zostały znalezione w samochodzie zatrzymanym na granicy

0

Samochody Tesli rzadko są skradzione dzięki ciągłemu włączeniu zaawansowanej funkcji śledzenia samochodu przy pomocy GPS, ale zawsze znajdzie się kilku złodziei, którzy o tym nie wiedzą. Na przykład jakiś czas temu pisaliśmy o tym jak właściciel Tesli śledził swój skradziony samochód i doprowadził policję do złodzieja.W ubiegłym roku, w Europie były dwa przypadki dotyczące kradzieży pojazdów marki Tesla, i które nigdy nie zostały znalezione.

W żadnym z tych przypadków kluczyki nie były skradzione, a samochodów nie można było namierzyć. To oznacza, że złodzieje znaleźli sposób, który pozwala im otworzyć samochód bez kluczyków i odjechać niezauważenie (zakłócony sygnał GPS). Najprawdopodobniej zostały te samochody zostały szybko rozebrane na części.

Kilka dni temu niemiecka policja poinformowała o zatrzymaniu samochodu na granicy z Holandią. Pojazd miał w bagażniku kilka części Modelu S, w tym cały pakiet akumulatorów.

Berliner Zeitung poinformował, że 40-letni kierowca twierdził, że kupił części samochodowe w Amsterdamie i przedstawił paragon, aby potwierdzić swoją historię.

Policja zbadała części i zamiast tego stwierdziła, że należą do Modelu S, który został skradziony w Holandii cztery dni wcześniej, a paragon został sfałszowany.

Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach w Niemczech, nie wiadomo jak pojazd został skradziony.

Rada policji dla obecnych właścicieli Tesli jest, aby konto Tesli było zabezpieczone silnym hasłem oraz, aby trzymać kluczyki w bezpiecznym miejscu i bezpiecznej odległości od samochodu w momencie, gdy jest zaparkowany.