Nissan Leaf staje się coraz bardziej popularny w korporacjach taksówkarskich

0

Firmy taksówkarskie i kierowcy coraz częściej szukają pojazdów elektrycznych, aby obniżyć koszty operacyjne.

Nissan nazywa to „globalną elektryczną taksówkową rewolucją” i uważa, że Leaf przewodniczy tej rewolucji twierdząc, że coraz więcej firm taksówkarskich używa pojazdów elektrycznych w swoich flotach.

Istnieją również inne pojazdy elektryczne popularne w firmach taksówkarskich, jak Tesla Model S z liczbą ponad 100 sztuk przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Japoński producent samochodów twierdzi, że jego EV jest obecnie używany we flotach taksówek w 26 krajach i 113 miastach na całym świecie:

Firmy taksówkarskie w Hiszpanii, Holandii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Jordanii, Meksyku i w Polsce przyjęły strategię zerowej emisji wyposażając swoje floty jedynie w elektrycznego Nissana. Obecnie taksówki Nissan LEAF i e-NV200 są obsługiwane na pięciu kontynentach, 26 krajach i 113 miastach na całym świecie.

Oto film z Kikuyo Taxi w Japonii, gdzie powstała pierwsza flota używająca LEAFa:

 

Nissan Leaf posiada ograniczony zasięg do około nieco ponad 100 mil na jednym ładowaniu, ale nadal może być wydajną taksówką na obszarach miejskich.

Następna generacja Leafa lub innych pojazdów elektrycznych, takich jak Chevy Bolt EV lub Tesla Model 3, powinny być jeszcze bardziej popularne jako taksówki poprzez zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu i ograniczenie emisji przy jednoczesnej znacznej redukcji kosztów paliwa i tańszym utrzymaniu.