Nowy elektryczny samochód serwisowy Tesli

0

Jon McNeill, dyrektor sprzedaży i serwisu Tesli na świecie niedawno powiedział, że firma lada chwila wypuści na rynek nowy, całkowicie elektryczny pojazd serwisowy. Samochód ten będzie stworzony na bazie Modelu S i Modelu X.

Podobno już w przyszłym roku nowe elektryczne samochody serwisowe zastąpią dotychczasowe vany należące do mobilnego serwisu Tesli.

McNeill był jednym z uczestników spotkania posiadaczy Tesli w Amsterdamie, które odbyło się na początku tego tygodnia. Uczestnicy spotkania podzielili się informacjami, jakie przekazał im dyrektor Tesli:

„Nie myśleliśmy, że naprawa samochodów elektrycznych przy pomocy spalinowego samochodu (mowa o dotychczasowych samochodach serwisowych Tesli) jest w porządku. Ta kwestia nas wkurzała. Kilku naprawdę rozsądnych inżynierów w naszej firmie wymyśliło, jak wyposażyć Model X we wszystkie niezbędne narzędzia i części potrzebne do serwisowania”

To naprawdę robi wrażenie, gdy spojrzy się na rodzaj wyposażenia, jaki obecnie znajduje się w vanach serwisowych. Tesla oświadcza, że może przy jego pomocy naprawić ponad 80% usterek w swoich samochodach.

To będzie naprawdę interesujące gdy światło dzienne ujrzą Modele X posiadające cały ekwipunek potrzebny do usuwania awarii w samochodach Tesli. A to nie wszystkie dobre informacje. McNeill dodaje, że to samo będzie wdrażane w Modelach S. Zmiany te są na tyle istotne, że nowe samochody muszą zostać zaakceptowane przez urzędy zajmujące się ruchem drogowym. McNeill spodziewa się, że stanie się to w przyszłym roku.

Nowe samochody są bardzo ważną częścią strategii serwisowej Tesli, która ostatnio podwoiła swój mobilny program serwisowy. W ostatnim kwartale Tesla ogłosiła plany potrojenia wydajności serwisu. Zapowiadają pozyskanie 1400 nowych inżynierów i 350 nowych vanów. Dziania Tesli w tym temacie spotykają się z pozytywnym odzewem. Ludzie zadają sobie pytanie, jak dotychczasowe samochody serwisowe mogą nie być elektryczne? To najczęściej pojawiające się pytanie w temacie serwisu mobilnego Tesli.

Biorąc jeszcze pod uwagę spodziewaną nową elektryczną ciężarówkę Tesla Semi, koncern będzie mógł pochwalić się kompletną flotą elektrycznych samochodów. Chodzą słuchy, że   w Kalifornii Tesla eksploatuje już około 100 ciężarówek i najwyraźniej teraz ma na celu wypuszczenie setek vanów serwisowych. Jeśli Tesli uda się wdrożyć u siebie całkowicie elektryczną flotę będzie to mocny sygnał w stronę innych firm, że taka opcja również u nich jest możliwa.