Daimler publikuje koncepcyjną elektryczną ciężarówkę z zasięgiem do 350 km

0

Na dzisiejszych targach w Tokio Daimler zaprezentował pierwszą koncepcyjną elektryczną ciężarówkę, którą nazwali E-FUSO Vision ONE.

Masa własna ciężarówki ma wynosić 23 tony a maksymalna masa załadunku 11 ton. Ładowność jest jedynie o 1,8 tony mniejsza od odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym.

Najważniejszy parametr na jaki użytkownicy pojazdów elektrycznych zwracają uwagę to oczywiście zasięg. Producent deklaruje, że ciężarówka na jednym ładowaniu przejedzie do 350 kilometrów, a będzie to możliwe dzięki akumulatorowi o pojemności 300 kWh.

Nie jest to pierwsza elektryczna ciężarówka od Daimlera. Spółka córka Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation zaprezentowała już wcześniej w tym roku małą elektryczną miejską ciężarówkę o nazwie FUSO eCanter, o zasięgu ok. 100 kilometrów i ładowności do 3,5 tony.

Jest to bardzo ciekawy ruch Daimlera podkreślający coraz większe zaangażowanie tej firmy w elektryczne samochody ciężarowe, co jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że jest to największy producent ciężarówek na świecie.