Tesla aktualizuje terminy dostaw na Model 3

0

Po tym, jak Tesla ogłosiła oficjalnie swoje 3 miesięczne opóźnienie w produkcji Modelu 3, firma postanowiła zaktualizować prognozowane dostawy Modelu 3 dla właścicieli rezerwacji.

Ostatnio pisaliśmy o tym, jak jedna z firm dostarczających komponenty do Tesli, otrzymała wiadomość o zmniejszeniu zamówień na grudzień z 5000 do 3000 tygodniowo.

Pierwotnym planem Tesli było osiągnięcie produkcji w grudniu na poziomie 5000 samochodów tygodniowo. Cel ten został przesunięty na koniec pierwszego kwartału 2018 roku.

Tesla wysłała ostatnio tego e-maila do posiadaczy rezerwacji Modelu 3, ostrzegając ich o opóźnieniu:

Firma zaktualizowała także terminy dostaw na kontach posiadaczy najwcześniejszych rezerwacji na Model 3. Jeden z posiadaczy rezerwacji miał na samym początku prognozowaną dostawę od października 2017 do stycznia 2018, a teraz ten termin został przesunięty już o miesiąc.

Z powyższych danych wynika, że Tesla ma głównie problem z najwcześniejszymi rezerwacjami i to one są najdalej przesuwane. Zdaje się, że firma wciąż ma nadzieję na osiągnięcie znaczących wielkości produkcji do końca roku, a następnie chce osiągnąć 10 000 sztuk tygodniowo w przyszłym roku.

Poniżej krótki film wypuszczony przez Teslę mający chyba na celu promocję Modelu 3 i pokazanie posiadaczom rezerwacji, że produkcja cały czas idzie na przód: