Tesla zwalnia około 9% siły roboczej tłumacząc się koniecznością restrukturyzacji firmy

0

Światło dzienne ujrzał plan zwolnień, które obecnie trwają w Tesli. Pracę straci aż 9% pracowników tej firmy. Elon Musk w liście wysłanym do pracowników tłumaczy to potrzebą gruntownej restrukturyzacji firmy.

Zwolnienia nastąpiły po tym, jak Tesla rozpoczęła surową kontrolę wykonawców i zwalnia wszystkich, którzy nie otrzymali poręczenia od pracowników w zeszłym miesiącu.

Liczba pracowników Tesli wzrosła w niesamowitym tempie od czasu przejęcia SolarCity, co przełożyło się na ponad 30 000 zatrudnianych pracowników.

Oznacza to, że Tesla może zwolnić około 3000 pracowników.

Po przejęciu SolarCity, Tesla już zwalniała pracowników by zrestrukturyzować firmę i usunąć podwójne stanowiska powstałe po przejęciu. W skutek tych działań około 20% pracowników SolarCity zostało zwolnionych.

Prezes potwierdził również, że Tesla nie odnowiła umowy z Home Depot na sprzedaż swoich produktów energetycznych w ich sklepach.

Doradcy energetyczni Tesli mieli pracować na początku tego roku w 800 sklepach Home Depot w USA. Musk zapewnił, że większość pracowników Tesli pracujących w Home Depot będzie miała możliwość przeniesienia się do sklepów detalicznych Tesli, ponieważ firma koncentruje się na wykorzystywaniu własnych sklepów do sprzedaży produktów solarnych i Powerwalls.

Zwolnieni pracownicy otrzymają znaczące wynagrodzenie i pieniądze na zakup akcji (proporcjonalne do stażu pracy).

Źródło: electrek.co