Tesla Model 3 otrzymuje europejską homologację – pierwsza partia samochodów jest już w drodze

0

Tesla otrzymała właśnie homologację europejską dla Modelu 3, co umożliwia producentowi tych samochodów dostawę nowego modelu na rynki europejskie. Ten fakt potwierdziło RDW (Państwowa Służba Ruchu w Holandii) oraz władze europejskie. Tesla ma bardzo dobry timing, ponieważ tysiące Modeli 3 jest obecnie na statku płynącym do Europy.

Mniej więcej dwa tygodnie temu w porcie San Francisco zauważono załadunek nowych Tesli na statek towarowy. Wielu europejskich posiadaczy rezerwacji Tesli Model 3 od lat czeka na swój egzemplarz i teraz z pewnością czują podekscytowanie. Mogą oni śledzić statek, który wiezie ich wymarzone samochody. Kilka dni temu został on sfotografowany, gdy wpływał do Kanału Panamskiego. Przybliżony czas pojawienia się statku w pocie w Zeebrugge w Belgii to niecałe 2 tygodnie, a dokładniej 2 lutego. Firma portowa, która zajmuje się rozładunkiem pojazdów w Zeebrugge, planuje przyjąć około 3000 Modeli 3 na tydzień rozpoczynając od przyszłego miesiąca. Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, rozważa nawet rozwiązanie umożliwiające kupującym odebranie swoich samochodów bezpośrednio w belgijskim porcie. Na razie są to jednak tylko spekulacje, bo decyzja zależy od władz portowych.

Tylko w tym miesiącu w Europie Tesla otrzymała prawie 14 000 zamówień Model 3. To są jedynie dane dotyczące posiadaczy rezerwacji. Liczba ta zapewne wzrośnie, ponieważ Tesla uruchomiła właśnie możliwość konfiguracji i składania zamówień na Model 3 w Europie i Chinach. Na obu rynkach Tesla przyjmuje wyłącznie zamówienia na wersję Performance i Dual Motor AWD, które są najdroższymi wersjami tego pojazdu.

Źródło: electrek.co