W końcu po Teslę nie trzeba jechać do Holandii. Można ją odebrać w Polsce

0
Tesla konfigurator, Transport Tesli do Polski, Transport tesli do PL, zamawianie tesli
Tesla umieściła w swoim konfiguratorze opcję transportu Tesli do Polski

Tesla dostarczy swoje auta do Polski? A co w tym nadzwyczajnego? Nie wszyscy mogą wiedzieć, że amerykańska firma do tej pory nie przywoziła do naszego kraju samochodów tylko… trzeba było po nie jechać do Holandii.

W sierpniu 2019 roku Tesla udostępniła na swojej stronie internetowej flagę Polski, co oznaczało, że teoretycznie można było zamówić auto z naszego kraju.

Przeczytaj też: Tesla udostępniła konfigurator dla Polski

Jednak odbiór samochodu możliwy był tylko w Holandii, co sprawiało wiele problemów. Przede wszystkim chodziło o rejestrację pojazdu, ubezpieczenie i tym podobne kwestie, auta które znajdowało się poza granicami Polski (co nie jest wcale takie łatwe). Okazuje się, że ilość problemów skutecznie zniechęcała kupujących, dlatego zainteresowani korzystali z usług pośredników lub banków, które te auta sprowadzały do kraju.

Dzisiaj Tesla udostępniła w swoim konfiguratorze opcję z dostawą do Polski. To znaczy, że dalej możemy odebrać samochód w Holandii lub zamówić opcję transportu przez Teslę. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, wtedy firma korzystając z zaakceptowanych przez siebie usług transportowych dostarczy samochód do Polski, jednak nadal nie wiadomo ile to będzie kosztować.

Co więcej, przewidywany czas dostawy to maj 2020 roku. Może to być związane z wiadomością, że kalifornijski producent elektryków ma otworzyć wtedy pierwszy w Polsce oficjalny salon. Na stronie producenta znajdują się ogłoszenia do pracy w salonie, gdzie będą również wydawane nowe auta.

Warto zaznaczyć, że Tesla w konfiguratorze podaje ceny netto. Dlatego do ceny na stronie należy doliczyć:

  • kurs przewalutowania EUR/PLN,
  • VAT 23%,
  • opłatę rejestracyjną,
  • opłatę za tłumaczenie dokumentów potrzebnych do rejestracji,
  • częściowy przegląd techniczny
  • cenę transportu do Polski (jeszcze nie znana).