Od 2022 roku na stacjach bp w Polsce pojawią się punkty ładowania samochodów elektrycznych

0
BP PULSE, STACJE ŁADOWANIA BP, STACJE BP, WSPÓŁPRACA PB I VOLKSWAGEN, STACJE ŁADOWANIA VOLKSWAGEN, BP STACJE ŁADOWANIA W POLSCE, BP, STACJA ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, SZYBKA STACJA ŁADOWANIA, STACJA ŁADOWANIA NA STACJI BP, BP PLANY ROZWOJU STACJI ŁADOWANIA, ŁADOWARKI BP, SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, AUTO ELEKTRYCZNE, ŁADOWANIE EV

Już od 2022 roku na stacjach bp w Polsce pojawią się pierwsze stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Informację tę przekazał prezes bp w Polsce Bogdan Kucharski.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu prezes bp Bogdan Kucharski oznajmił, że firma będzie inwestowała w elektromobilność, a Polska jest dla niej jednym z priorytetów inwestycyjnych w tym obszarze. Zapowiedział również, że pierwsze ładowarki na stacjach paliw pojawią się najprawdopodobniej w 2022 roku. Docelowo punkty ładowania miałyby się pojawić na większości stacji bp.

„Model biznesowy zakłada, że najpierw ładowarki pojawią się w największych miastach, a także na wybranych stacjach tranzytowych i partnerskich. Chcemy również, żeby tam, gdzie takie rozwiązanie się sprawdzi, była możliwość jego skalowania” -dodał Kucharski

Pierwsze stacje bp w Polsce powstały w 1991 roku, a na koniec 2020 roku ich liczba wynosiła 570. Jest to druga pozycja na polskim rynku.

Koncern bp jest w trakcie rozmów z różnymi producentami pojazdów elektrycznych w sprawie budowy sieci szybkich stacji ładowania w Europie. Jest to jedna z najnowszych strategii rozwoju firmy. Analizy przeprowadzone przez bp wskazują, że do 2035 roku na europejskich drogach pojawi się około 100 milionów pojazdów elektrycznych.

Jedne z pierwszych szybkich stacji ładowania brytyjski koncern naftowy uruchomił  już w 2011 roku w Holandii. W marcu pisaliśmy również o współpracy bp i Volkswagena nad budową ultraszybkich stacji ładowania w Europie.

źródło: cire.pl