Największy zlot właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce odbędzie się w Łodzi

0
ZLOT SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE, ZLOT SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH ŁÓDŹ, ZLOT KIEROWCÓW POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, MANUFAKTURA ELEKTROMOBILNOŚCI, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE ŁÓDŹ, EV KLUB POLSKA, ELEKTROMOBILNI.PL, PSPA, POLSKIE TOWARZYSTWO PALIW ALTERNATYWNYCH

Już w najbliższą sobotę 9 października br. w Łodzi odbędzie się największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Organizatorzy, EV Klub Polska oraz Miasto Łódź, spodziewają się kilkuset elektryków. Kawalkada zeroemisyjnych pojazdów przejedzie ulicami miasta. Wydarzenie będzie zwieńczeniem Kongresu Nowej Mobilności 2021 oraz Manufaktury Elektromobilności.

EV Klub Polska to największy, ogólnopolski klub zrzeszający właścicieli i użytkowników samochodów elektrycznych, liczący już ponad 1800 członków.

– Celem klubu jest integracja, pomoc i realne wsparcie obecnych i przyszłych kierowców samochodów elektrycznych w Polsce, zabieganie o ich interesy, a także kształtowanie jak najlepszego otoczenia prawnego dla użytkowania pojazdów zeroemisyjnych – mówi Łukasz Lewandowski, Koordynator EV Klub Polska. – Członkostwo w EV Klub Polska jest darmowe i oznacza szereg korzyści, m.in. zniżki na usługi ładowania w ramach największej sieci szybkiego ładowania w Europie Środkowej i Wschodniej – GreenWay Polska, a także darmowe przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A1 i A4. Wkrótce zaoferujemy kolejne benefity dla elektromobilnych kierowców.

Potrzeba zrzeszenia się właścicieli i użytkowników EV wynika z rosnącej liczby zeroemisyjnych pojazdów na drogach. Samochody elektryczne stanowią coraz większą część europejskiego rynku motoryzacyjnego. W tym roku udział EV przekroczył już 15 proc. rejestracji, a to dopiero początek transformacji napędowej jaka czeka nas na przestrzeni bieżącej dekady. W Polsce, według danych z końca sierpnia 2021 r., zarejestrowanych było łącznie 29 820 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Przez pierwsze osiem miesięcy br. ich liczba zwiększyła się o 11 084 sztuki, tj. o 130% więcej niż w analogicznym okresie 2020 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.

Pierwszy Zlot EV Klub Polska będzie zwieńczeniem trzech merytorycznych dni Kongresu Nowej Mobilności 2021, największej w Polsce konferencji w całości poświęconej elektromobilności (www.kongresnowejmobilnosci.pl). Właściciele i użytkownicy samochodów elektrycznych spotkają się 9 października o godz. 11:30 na parkingu Urzędu Miasta Łódź przy pl. Komuny Paryskiej. Półgodziny później kawalkada pojazdów wyruszy ul. Tuwima do ul. Piotrkowskiej, gdzie wszystkie samochody elektryczne ustawią się w kierunku południowym. To właśnie na najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta planowany jest start kawalkady. O godz. 13:00 pojazdy przemieszczą się następnie ul. Nawrot, Sienkiewicza, al. Mickiewicza (obok Stajni Jednorożców), al. Włókniarzy, Limanowskiego (zajezdnia MPK), Zachodnia, Ogrodowa, by po około 40 minutach wjechać na rynek Manufaktury, gdzie rozpocznie się stacjonarna część zlotu. Tam uczestnicy zostaną powitani przez prezydent Miasta, Hannę Zdanowską.

ZLOT SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W POLSCE, ZLOT SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH ŁÓDŹ, ZLOT KIEROWCÓW POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH, MANUFAKTURA ELEKTROMOBILNOŚCI, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE ŁÓDŹ, EV KLUB POLSKA, ELEKTROMOBILNI.PL, PSPA, POLSKIE TOWARZYSTWO PALIW ALTERNATYWNYCH

– Organizowany zlot samochodów elektrycznych to wydarzenie jakiego w Polsce jeszcze nie było. Spodziewamy się wielu uczestników, a przekrój pojazdów będzie imponujący. W Łodzi będzie można zobaczyć większość modeli EV – dodaje Łukasz Lewandowski.

W zlocie udział może wziąć każdy, kto użytkuje samochód elektryczny. Nie trzeba nigdzie się rejestrować, wystarczy przyjechać o godz. 11:30 na parking Urzędu Miasta Łodzi i razem z innymi wyruszyć na trasę przejazdu. Przejazd zakończy się pod łódzką Manufakturą, ale nie oznacza końca atrakcji. Uczestnicy oraz goście będą mogli skorzystać z jazd próbnych wybranymi samochodami elektrycznymi.

EV Klub Polska został uruchomiony w 2020 roku w ramach społeczno-edukacyjnej kampanii elektromobilni.pl, prowadzonej przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu (KOZK). Celem kampanii jest promocja elektromobilności i zrównoważonego transportu. W inicjatywę zaangażowało się kilkadziesiąt podmiotów i instytucji aktywnych w obszarze zrównoważonego transportu w Polsce. Do partnerów strategicznych elektromobilnych.pl należą: ABB, BMW, Enelion, Grupa Volkswagen, Hyundai, Mercedes-Benz, Nexity, PKN ORLEN, Renault i Toyota, a do partnerów branżowych Alphabet, EFL, Garo, GO+EAuto, GreenWay, LeasePlan, LOTOS, Nissan, PKO Leasing, PRE Biel, Shell oraz Volvo. Kampania została objęta patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Infrastruktury. Patronat nad kampanią objęły także liczne ambasady, m.in. Niderlandów, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Izraela, Niemiec oraz izby handlowe i kilkadziesiąt polskich samorządów.

EV Klub Polska jest jednym z współzałożycieli Global EV Drivers Alliance, organizacji zrzeszającej kluby użytkowników samochodów elektrycznych z całego świata – oprócz Polski, m.in. z USA, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Szkocji i Kanady.