Karta do ładowania Audi – wszystko co musisz wiedzieć

0
AUDI E-TRON CHARGING SERVICE, AUDI E-TRON CHARGING SERVICE TARYFY, ŁADOWANIE AUDI, KARTA AUDI DO ŁADOWANIA, AUDI E-TRON CHARGING SERVICE CENNIK ŁADOWANIA, AUDI E-TRON CHARGING SERVICE CENNIK IONITY, AUDI E-TRON CHARGING SERVICE APLIKACJA, APLIKACJA MYAUDI, AUDI E-TRON CHARGING SERVICE ILE KOSZTUJE ŁADOWANIE, CENNIK ŁADOWANIA SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH, STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA IONITY, IONITY CENNIK ŁADOWANIA, ŁADOWARKI IONITY

e-tron Charging Service to usługa ładowania dostępna dla kierowców aut elektrycznych Audi. To jedna karta dająca dostęp do ponad 300 tysięcy punktów ładowania w całej Europie, w tym do około 1200 punktów w Polsce. To również karta, dzięki której posiadacze EV mają dostęp do punktów ładowania na stacjach IONITY.

Audi to kolejny współudziałowiec sieci stacji IONITY, który ma w swojej ofercie trzy modele aut całkowicie elektrycznych: e-tron GT, e-tron i Q4 e-tron.

Przeczytaj również: Powstał magazyn energii z zużytych baterii z elektrycznych Audi

Ładowanie z kartą e-tron Charging Service

Do korzystania z punktów ładowania w usłudze e-tron Charging Service oprócz karty potrzebna jest również aplikacja myAudi. Audi oferuje swoim klientom dwie opcje taryfowe, które różnią się wysokością miesięcznej stałej opłaty oraz wysokością stawek za kWh. Użytkownicy e-tron Charging Service mają również oczywiście możliwość ładowania swoich samochodów na ultraszybkich stacjach ładowania IONITY (w Polsce na ten moment jest jedynie pięć lokalizacji z ładowarkami IONITY, a kolejne pięć jest w budowie).

Aplikacja myAudi

Użytkownik aplikacji myAudi może w niej wyszukiwać publiczne stacje ładowania oraz sprawdzać ich dostępność w czasie rzeczywistym. Możliwa jest również kontrola nad kosztami ładowania, gdyż w aplikacji mamy dostęp do listy wszystkich przeprowadzonych sesji ładowań.

Stacje ładowania można wyszukać w nawigacji lub w aplikacji myAudi. Nawigacja e-tron podczas obliczania czasu podróży automatycznie uwzględnia optymalne stacje oraz czas potrzebny na ładowanie. Aplikacja myAudi pokazuje też poziom naładowania baterii Audi e-tron.

Audi zmniejszyło ceny za ładowanie w Polsce w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2022 roku w związku z obniżką podatku VAT z 23% do 5%. Zmniejszone ceny są widocznie na mapie stacji ładowania oraz w aplikacji myAudi.

Przeczytaj również: Ile kosztuje ładowanie EV na publicznych stacjach AC i DC w Polsce? [AKTUALIZACJA]

Taryfy ładowania e-tron Charging Service

e-tron Charging Service City

 • Opłata miesięczna: 20,32 zł
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w e-tron Charging Service:
  • W Polsce: ładowanie AC – 1,20 zł/kWh (+0,39 zł/min po 180 min od rozpoczęcia ładowania); ładowanie DC – 2,50 zł/kWh (+0,39 zł/min po 60 min od rozpoczęcia ładowania)
  • Za granicą: stawki zależne od kraju: ładowanie AC – ok. 0,40 EUR/kWh; ładowanie DC – ok. 0,60 EUR/kWh
 • Ładowanie na IONITY: 3,51 zł/kWh (ok. 0,80 EUR/kWh za granicą)
 • Brak minimalnego czasu trwania umowy.

e-tron Charging Service Transit

 • Opłata miesięczna: 74,50 zł (Klienci Audi, którzy kupią nowy samochód całkowicie elektryczny przez pierwszy rok nie płacą miesięcznej opłaty za taryfę Transit)
 • Stawka za ładowanie w punktach dostępnych w e-tron Charging Service:
  • W Polsce: ładowanie AC – 1,20 zł/kWh (+0,39 zł/min po 180 min od rozpoczęcia ładowania); ładowanie DC – 2,50 zł/kWh (+0,39 zł/min po 60 min od rozpoczęcia ładowania)
  • Za granicą: stawki zależne od kraju: ładowanie AC – ok. 0,20 EUR/kWh; ładowanie DC – ok. 0,50 EUR/kWh
 • Ładowanie na IONITY: 1,45 zł/kWh (ok. 0,30 EUR/kWh za granicą)
 • Umowa zawierana na minimum 1 rok.

Źródło: Audi