Tesla udostępnia kolejne Superchargery w Europie

0
TESLA SUPERCHARGERY, ILE SUPERCHARGERÓW TESLI W EUROPIE, LICZBA SUPERCHARGERÓW, LISTA SUPERCHARGERÓW, ŁADOWANIE TESLI, GDZIE NAŁADOWAĆ TESLĘ, STACJE ŁADOWANIA, ŁADOWARKI TESLI

Dopiero co pisaliśmy o otwarciu Superchargerów dla samochodów innych marek w Norwegii, a tu pojawiła się już informacja o udostępnieniu następnych ultraszybkich stacji ładowania amerykańskiego producenta aut elektrycznych. Tym razem z ładowarek Tesli korzystać będą mogli kierowcy EV w Austrii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Tesla udostępniła już po raz kolejny część swoich europejskich stacji ładowania kierowcom samochodów elektrycznych innych producentów. Tym samym amerykański producent EV stał się właśnie w Europie prawdopodobnie największym operatorem stacji ładowania o mocy powyżej 150 kW.

Teraz z Superchargerów korzystać mogą również użytkownicy samochodów elektrycznych w Austrii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj również: Holandia: Tesla otwiera wszystkie stacje Supercharger dla innych modeli EV

To już kolejne europejskie kraje, w których otwarto Superchargery. Poprzednio zrobiono to już w Holandii, Norwegii i Francji. Z wyjątkiem Holandii, w pozostałych krajach tylko wybrane stacje zostały udostępnione dla ogółu kierowców. Tesla stopniowo rozszerza dostęp do swoich stacji, aby monitorować, jaki wpływ będzie to miało na dostępność ładowarek. Wszystkie otwarte stacje można zobaczyć tutaj lub w aplikacji Tesli.

TESLA, TESLA SUPERCHARGER, TESLA SIEĆ SUPERCHARGERÓW, TESLA ŁADOWARKI, TESLA STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA TESLI, ŁADOWARKI TESLI, SUPERCHARGER, ŁADOWANIE TESLI, MAPA STACJI ŁADOWANIA TESLI, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, GDZIE NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY, ELON MUSK, TESLA SUPERCHARGERS, BEV, HOLANDIA OTWARTE SUPERCHARGERY, TESLA OTWIERA SUPERCHARGERY DLA INNYCH MAREK, ŁADOWANIE INNYCH SAMOCHODÓW NIŻ TESLA NA SUPERCHARGERZE, NORWEGIA OTWARTE SUPERCHARGERY, JAK NAŁADOWAĆ SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY NA SUPERCHARGERZE, AUSTRIA OTWARTE SUPERCHARGERY, BELGIA OTWARTE SUPERCHARGERY, HISZPANIA OTWARTE SUPERCHARGERY, WIELKA BRYTANIA OTWARTE SUPERCHARGERY, SZWECJA OTWARTE SUPERCHARGERY

Cała europejska sieć Superchargerów dostępna dla wszystkich EV

Docelowo Tesla planuje otwarcie całej sieci swoich ultraszybkich ładowarek w Europie. Stawki dla kierowców innych pojazdów niż Tesla zawierają w sobie dodatkowe koszty poniesione w celu obsługi ładowania szerokiej gamy pojazdów i dostosowania do nich systemu obsługi ładowania. Stawki różnią się również w zależności od lokalizacji, a ceny ładowania są widoczne w aplikacji Tesli. Opłatę za ładowanie można obniżyć dzięki wykupieniu miesięcznego abonamentu, który w zależności od kraju kosztuje około 13 euro miesięcznie. Po wykupieniu abonamentu, przykładowo we Francji, opłata za ładowanie spada z około 0,57 euro/kWh do 0,40 euro/kWh (ceny są różne w zależności od stacji i kraju).

Otwarcie Superchargerów w Europie na inne marki samochodów jest o tyle łatwe, że na zmodernizowanych Superchargerach V2 i V3 są stosowane wtyczki CCS. Inaczej sytuacja wygląda w USA, gdzie Tesla stosuje własne porty ładowania. Producent planuje zatem na rynku amerykańskim udostępnić specjalne adaptery (Magic Dock) do Superchargerów. Dodatkowo adaptery mają posłużyć również elektrykom ze znaczkiem Tesli, aby można było je ładować w Stanach Zjednoczonych na stacjach CCS. Program pilotażowy Magic Dock ma rozpocząć się jesienią tego roku.

źródło: electrive.com