BYD rozpocznie sprzedaż w Szwecji i w Niemczech

0
BYD, BYD HAN EV, BYD TANG EV, BYD SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, BYD EV, SPRZEDAŻ BYD W EUROPIE, KONCERN BYD, CHIŃSKIE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, CHIŃSKIE AUTA ELEKTRYCZNE

Jak podaj portal electrive.com, koncern motoryzacyjny BYD ogłosił wejście na rynek niemiecki i szwedzki ze swoimi modelami elektrycznych samochodów osobowych. Chiński producent na partnera handlowego w obu europejskich krajach wybrał Hedin Mobility Group.

W październiku 2022 roku w Sztokholmie ma zostać otwarty pierwszy salon BYD. Z kolei w kilku niemieckich miastach planowane jest otwarcie showroomów, z których pierwszy również ma zostać otwarty już w październiku. Konkretne informacje na temat modeli oferowanych przez BYD w Niemczech i Szwecji zostaną podane już w przyszłym miesiącu. Niedługo zostanie również uruchomiona strona internetowa skierowana do europejskich klientów marki.

Choć, jak podaje portal electrive.com, nie sprecyzowano jeszcze, które modele aut wejdą do sprzedaży, chiński producent już zapowiedział, że pierwsi klienci otrzymają swoje pojazdy jeszcze w tym roku.

BYD produkuje obecnie wyłącznie samochody elektryczne i hybrydy typu plug-in. Już na początku lipca firma zapowiedziała wejście na rynek holenderski. Tam sprzedaż odbywać się będzie we współpracy z grupą dealerską Louwman. Konkretne modele pojazdów dla Holandii również nie są jeszcze znane.

W pierwszym półroczu 2022 roku BYD sprzedał łącznie prawie 640 tys. aut elektrycznych (BEV i PHEV). Firma jest dominującym graczem na chińskim rynku samochodów elektrycznych.

Przeczytaj również: Chiny: Ponad 3 miliony sprzedanych aut z napędem elektrycznym w 2021 roku

Samochody elektryczne BYD

Pilotażowym europejskim rynkiem BYD jest Norwegia. Chiński producent samochodów sprzedaje tam swój elektryczny model SUVa – Tang EV (zdjęcie główne). Oczywiście oferta modelowa BYD jest o wiele bogatsza na swoim rodzimym rynku. Flagowy model to sedan Han, oferowany zarówno w wersji całkowicie elektrycznej oraz jako hybryda plug-in. BYD posiada w swojej ofercie również m.in. całkowicie elektryczny kompaktowy model Dolphin i sedana Seal.

BYD, BYD HAN EV, BYD TANG EV, BYD SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, BYD EV, SPRZEDAŻ BYD W EUROPIE, KONCERN BYD, CHIŃSKIE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, CHIŃSKIE AUTA ELEKTRYCZNE

Hedin Mobility Group

Hedin Mobility Group podaje, że w 2021 roku sprzedała ponad 125 000 samochodów na całym świecie. Grupa prowadzi 235 salonów samochodowych i zatrudnia ponad 6300 osób w ośmiu krajach.

Cieszymy się, że możemy dostarczać wiodące na świecie technologie w naszej inspirującej gamie nowoczesnych samochodów osobowych niemieckim i szwedzkim klientom” – powiedział Michael Shu, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający BYD Europe and International Cooperation Division. „Uważamy, że jest to idealny czas, aby zaspokoić zapotrzebowanie konsumentów na bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania”.

źródło: electrive.com