Toyota i BYD uruchomią wspólny ośrodek R&D dla aut elektrycznych i baterii

0

Toyota i BYD wspólnie uruchomią ośrodek badań i rozwoju (R&D) nad akumulatorami do samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). Nowa firma skupi się także na opracowaniu pojazdów zeroemisyjnych nowej generacji, w tym platform i kluczowych części.

Ośrodek R&D powstanie w 2020 roku w Chinach, a partnerzy wniosą po 50% kapitału. Zespół zostanie skompletowany z inżynierów Toyoty i BYD, zatrudnionych obecnie w innych placówkach rozwojowych obu koncernów.

 

Jak powiedział Shigeki Terashi, wiceprezydent Toyoty:

„Kierując się naszym stałym celem promowania i wprowadzania do szerokiego użytku zelektryfikowanych samochodów, bardzo się cieszymy, że Toyota i BYD zostaną partnerami i będą współpracować, odkładając na bok rywalizację. Liczymy, że ta współpraca zaowocuje dalszym rozwojem i wzrostem obu firm”.

„Chcemy połączyć możliwości BYD w kwestii budowy samochodów elektrycznych oraz naszą konkurencyjność na rynku BEV z wysoką jakością oraz technologiami bezpieczeństwa Toyoty, by wprowadzić na rynek najlepsze samochody elektryczne tak szybko jak to możliwe” – dodał Lian Yu-bo, starszy wiceprezydent BYD.

W ramach nowej inicjatywy Toyota i BYD zamierzają wspólnie opracowywać samochody elektryczne przeznaczone na rynek chiński.

Źródło: ORPA