Jeep Avenger z Polski – premiera na targach w Paryżu

0
NOWY ELEKTRYCZNY JEEP, PIERWSZY ELEKTRYCZNY JEEP, PREMIERA ELEKTRYCZNEGO JEEPA, JEEP AVENGER PREMIERA, JEEP Z POLSKI, PRODUKCJA JEEPA W POLSCE

Jeep potwierdził, że ​​na nadchodzącym październikowym Paris Motor Show zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny model marki, kompaktowego SUVa – Avenger. Pierwszy elektryczny Jeep produkowany będzie w zakładzie Stellantis w Tychach.

Prezentację Jeepa Avenger wyznaczono na 17 października o godzinie 16:00. Jak podaje producent, klienci z wybranych europejskich rynków (we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Belgii i Holandii) będą mogli dokonać rezerwacji na Avengera już po konferencji prasowej. Poza Europą Jeep Avenger będzie dostępny również w Japonii i Korei Południowej.

Zasięg pierwszego całkowicie elektrycznego Jeepa ma wynosić około 400 km (WLTP), 550 km (w cyklu miejskim). Auto będzie produkowane w zakładzie Stellantis w Tychach.

NOWY ELEKTRYCZNY JEEP, PIERWSZY ELEKTRYCZNY JEEP, PREMIERA ELEKTRYCZNEGO JEEPA, JEEP AVENGER PREMIERA, JEEP Z POLSKI, PRODUKCJA JEEPA W POLSCE

Przeczytaj również: Smart zaprezentował elektrycznego SUVa

Jeep oferuje już w Europie dwa modele hybrydowe typu plug-in: Jeep Compass 4xe i Jeep Renegade 4xe, do których na początku 2023 roku dołączy Jeep Grand Cherokee 4xe. Jednak w przyszłości w Europie producent ma oferować jedynie modele całkowicie elektryczne. Taki cel Jeep wyznaczył sobie na 2030 rok. Do 2025 roku Jeep ma mieć w swojej ofercie na Europę cztery pojazdy typu BEV. Część z nich oferowana będzie również w innych krajach.

Nowy Jeep Avenger jest liderem wprowadzenia portfolio całkowicie nowych samochodów Jeepa typu BEV w Europie. Oferuje on możliwości marki Jeep, które zostały dostosowane do potrzeb rynku. Podczas jego prezentacji na targach w Paryżu pokażemy, dlaczego jest to świetna całkowicie elektryczna alternatywa marki Jeep dla obecnych graczy w tym segmencie. Jeep Avenger jest kamieniem milowym w naszych planach rozwoju na kluczowych europejskich rynkach oraz na naszej drodze do stania się wiodącą marką bezemisyjnych SUV-ów na świecie” – powiedział Christian Meunier, dyrektor generalny marki Jeep.

źródło: insideevs.com