Jeep przedstawia specyfikację modeli PHEV Renegade i Compass

0
Jeep Renegade 4xe, Compass 4xe, zasięg, moc, bateria, akumulator, hybryda
Jeep Renegade 4xe, Compass 4xe

Jeep ujawnia specyfikację modeli PHEV Renegade i Compass

Jeep ujawnił właśnie specyfikacje techniczne swoich pierwszych dwóch hybrydowych modeli plug-in – Compass i Renegade. Te dwa samochody PHEV ze skrótem 4xe są teraz dostępne online w przedsprzedaży jako „Pierwsza edycja”.

Moc systemu napędu PHEV wynosi 177 kW, co czyni wersję plug-in najmocniejszym silnikiem w obu seriach. Zasięg w trybie czystoelektrycznym będzie wynosił maksymalnie do 50 km.

W hybrydowych Jeepach silnik benzynowy za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów napędza tylko przednie koła, a silnik elektryczny jest zamontowany na tylnej osi. Oznacza to, że dwa modele Jeep 4xe, podobnie jak BMW 225xe i Mini Countryman Cooper S E, mogą jeździć z napędem na cztery koła gdy oba silniki pracują jednocześnie.

Oba modele mogą być ładowane z mocą 3 kW, a proces ładowania powinien zająć około 3,5 godziny. Prawdopodobnie będzie możliwe opcjonalne zwiększenie mocy ładowania do 7,4 kW, co zmniejszy czas ładowania około 1,5 godziny (dla baterii o pojemności 12 kWh).

Oba modele mogą jeździć w trzech trybach wykorzystujących silnik elektryczny: hybrydowym, elektrycznym i E-Save. Maksymalna prędkość w trybie czysto elektrycznym wynosi 130 km/h, a w trybie hybrydowym do 200 km/h.

Na razie dostępne są jedynie cenniki dla Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów cena pierwszej edycji będzie się zaczynała od 38 800 euro za Renegade 4xe i 43 300 euro za Compass 4xe. Od lata 2020, po pierwszej edycji, oferowane będą również wersje Limited, S i Trailhawk, ale ich ceny nie zostały jeszcze opublikowane.

Źródło: electrive