Nissan pokaże kilka elektrycznych nowości na Tokyo Motor Show

0

Zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu kolejnej generacji Nissana LEAF, firma zaplanowała prezentację kolejny swoich nowych modeli na Tokyo Moto Show, które zaczęło się w środę 25 października. Większość z tych premier będą stanowić prawdopodobnie  nowe wersje istniejących już modeli. Nowością ma być zaprezentowany po raz pierwszy, długo wyczekiwany elektryczny Crossover oparty na nowej generacji platformy Leaf’a. Zapowiedzi nowego samochodu mogliśmy zobaczyć w mediach społecznościowych w postach promujących imprezę. Niestety, nie za wiele zostało ujawnione poza zdjęciem (u góry) i filmem z udziałem robotów:

Pozostałe szczegóły są jak na razie tajemnicą nieujawnianą przez Nissana. Poza nowym modelem Nissan zaprezentuje nową generację Leafa, który prezentuje się bardziej nowocześnie oraz zaktualizowaną wersję Nismo. Spodziewać możemy się jeszcze nowego konceptu samochodu dostawczego – opartego na modelu e-NV200. A oto dotychczas ujawnione zdjęcie
Najwidoczniej Nissan planuje zwiększyć dostępność swoich samochodów dla klientów komercyjnych. Jak podaje Ashwani Gupta, wiceprezes grupy Renault-Nissan LCV:

Koncept nowego e-NV200 wnosi wielką wartość dla komercyjnych użytkowników. Pozwoli on na zmniejszenie kosztów. Dzięki zerowej emisji to idealny projekt dla zatłoczonych aglomeracji miejskich, gdzie duże ciężarówki mają zwykle zakaz wstępu.