BMW świętuje 100 000 BMW i3 i przedstawia nowy magazyn energii

0

BMW świętowało ostatnio w Lipsku produkcję swojego 100 000-nego elektrycznego i3.

Chociaż to na pewno duży krok milowy dla BMW, akurat nie było to bmw postanowiło zainaugurować także nowy magazyn energii zasilany przez stare akumulatory pochodzące właśnie od BMW i3.

Harald Krüger, prezes zarządu BMW powiedział:

Jesteśmy dumni z 100 000-nego BMW i3 zbudowanego przez nasz zakład w Lipsku. BMW i3 jest oryginalnym, prawdziwym technologicznym pionierem. Z serią BMW „i”, dzięki której stoimy na czele, zamierzamy pozostać wiodącym dostawcą usług elektromobilności. Teraz oczekujemy nowych członków rodziny BMW serii i, czyli BMW i8 Roadster, który rozszerzy naszą wiodącą pozycję w dziedzinie elektromobilności. W 2025 roku będziemy oferować naszym klientom łącznie 25 modeli z elektrycznymi układami napędowymi.

Obecna codzienna produkcja BMW i3 w Lipsku to „ponad 120 jednostek, z roczną produkcją w 2016 r. na poziomie 26 631 pojazdów”.

W ubiegłym roku z fabryki wyjechało również 2 783 BMW i8.

BMW posiada teraz nowy system zwany „BMW Battery Storage Farm Leipzig”, który powiązany jest z lokalną produkcją energii odnawialnej oraz siecią w celu stabilizacji zasilania i zapewniania zasilania w sytuacjach awaryjnych.

System może pomieścić maksymalnie 700 akumulatorów, a obecnie zainstalowanych jest 500. W tej chwili jest to mieszanka zarówno używanych, jak i nowych akumulatorów. Wynika to z faktu, że większość akumulatorów w BMW i3 jest nadal sprawnych, biorąc pod uwagę, że pojazd w tej chwili ma dopiero kilka lat. Dlatego kolejne akumulatory będą instalowane wraz ze zużyciem ich w samochodach elektrycznych.