Tesla zmniejsza zamówienia na części u dostawców z powodu problemów produkcyjnych Modelu 3

0

Obecnie produkcja Modelu 3 to jeden wielki znak zapytania i wszyscy próbują choćby oszacować jej wielkość. Kilka dni temu pewien dostawca zdradził trochę informacji, które sugerują, że Tesla zmniejszyła swój cel produkcji na grudzień o 40%.

Docelowo w grudniu z linii produkcyjnych miało zjeżdżać 5000 sztuk tygodniowo.

Jednak według raportu Reutersa – Shen Kuo-jung, prezes tajwańskiego producenta podzespołów samochodowych Hota Industrial Mfg. Co., który produkuje osie i inne elementy układu jezdnego dla Tesli, powiedział, że Tesla zażądała zmniejszenia zamówień na grudzień do 3000 zestawów tygodniowo.

Ten sam raport sugeruje również, że w marcu 2018 roku Tesla miała otrzymywać od Hota do 10 000 części na tydzień, ale cel ten przesunął się na maj lub czerwiec.

Również kilka dni temu prezes Tesli, Elon Musk zasugerował, że mogą wystąpić pewne problemy z Gigafactory w Nevadzie, gdzie produkuje się akumulatory i zespół napędowy do Modelu 3. To może być potencjalną przyczyną zmniejszenia zamówień na części u dostawców.

Model 3 składa się z ponad 10 000 unikalnych części przez co ma bardzo złożony łańcuch dostaw. Wystarczy, że będą występowały problemy z dostawami kilku kluczowych elementów jak baterii lub zespołu napędowego i może to spowolnić produkcję jak to ma miejsce w tym momencie.