Tesla postawi największy Supercharger w Europie – 42 ładowarki

0

Tesla jest chyba daleka od wyznaczonego przez siebie celu, aby do końca roku pojawiło się na świecie 10 000 Superchargerów, ale nadal możemy się spodziewać, że jeszcze do końca roku może powstać kilka naprawdę dużych stacji ładowania.

Firma niedawno potwierdziła, że obecnie buduje nową stację Supercharger w Norwegii z 42 stanowiskami, która stanie się największą stacją ładującą w Europie.

Pogłoski o nowej stacji, która powinna znajdować się w pobliżu lotniska Oslo Rygge na południowy wschód od Oslo, pierwszy raz pojawiły się już w lipcu. Teraz menedżer ds. komunikacji w Tesli w Norwegii, Even Sandvold Roland, potwierdził, że stacja się buduje i będzie zawierała aż 42 stanowiska do ładowania:

„Inwestujemy dużo w budowę sieci ładowarek, więc łatwo jest wybrać się w długą podróż naszymi samochodami i cieszymy się, że otworzymy tę stację w Rygge”

„W Norwegii istnieje duże zainteresowanie i zwiększanie wiedzy na temat samochodów elektrycznych, i coraz częściej taki samochód jest wybierany jako główny. Ważne jest, aby mieć dobrą infrastrukturę, zwłaszcza podczas długich podróży. Opracowujemy stacje ładowania wzdłuż ważnych tras i ważnych miejsc, ułatwiając użytkownikom długą podróż „.

Budowa SC akurat w Norwegii nie jest wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że w zeszłym miesiącu kraj ten osiągnął rekordową sprzedaż samochodów elektrycznych – co doprowadziło do powstania nowej najniższej emisji CO2 pochodzącej od pojazdów w tym kraju.

Tesla ma obecnie zaplanowanych już kilka takich wielkich Superchargerów do zbudowania, ale większość z nich zaplanowana jest na Kalifornię, ponieważ to właśnie tam Tesla oczekuje wkrótce wzrostu liczby samochodów swojej floty ze względu na Model 3.

Model 3 być może pojawi się w Norwegii dopiero w drugiej połowie 2018 roku przez spowolnienie produkcji, ale flota Tesli na rynku norweskim cały czas rośnie przez Modele S i X. Wzrost ten może spowolnić jednak proponowany przez rząd norweski podatek tzw. „Tesla Tax”, aczkolwiek sytuacja ta jest wciąż niepewna czy wejdzie on w życie, czy też nie, dlatego na razie nie ma jeszcze żadnych podstaw do spekulacji na ten temat.