Austria: Wszystkie restauracje McDonald’s będą wyposażone w ultraszybkie ładowarki

0
MCDONALDS, MCDONALD'S, MCDONALDS ŁADOWARKI, MCDONALDS ŁADOWARKI AUSTRIA, MCDONALDS STACJE ŁADOWANIA, MCDONALDS AUSTRIA STACJE ŁADOWANIA, STACJE ŁADOWANIA AUSTRIA, STACJE ŁADOWANIA W AUSTRII, ŁADOWARKI AUSTRIA, ŁADOWARKI W AUSTRII, ŁADOWANIE SAMOCHODÓW W AUSTRII, AUSTRIA ŁADOWANIE SAMOCHODÓW, SAMOCHODY ELEKTRYCZNE, ŁADOWANIE SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO W AUSTRII, BEV, PHEV, GDZIE ŁADOWAĆ SAMOCHODY ELEKTRYCZNE W AUSTRII

Do końca 2023 roku firmy Statkraft i Mer wybudują przy restauracjach McDonald’s w Austrii stacje ładowania. Partnerzy chcą wyposażyć wszystkie placówki McDonald’s Austria, które posiadają parking, w ultraszybkie ładowarki o mocy od 150 do 300 kW.

Zgodnie z zapowiedzią, niemiecka jednostka biznesowa Mer, znana do niedawna w innych krajach jako E-Wald lub Gronn Kontakt, będzie odpowiedzialna za instalację ultraszybkich stacji ładowania producenta Alpitronic na parkingach McDonald’s Austria. Stacje te będą wyposażone w dwa punkty ładowania – na zdjęciu powyżej widoczna jest stacja ładowania HYC 150 (150 kW) z kablem do ładowania CCS i CHAdeMO. Jak na razie otwarta pozostaje kwestia, czy w każdej lokalizacji będę kable CCS i CHAdeMo, czy jedynie dwa kable CCS.

Plany McDonald’s Austria

Te najbardziej popularne lokalizacje zostaną wyposażone w ładowarki HYC 300 o mocy do 300 kW na punkt ładowania. Z informacji prasowych nie wynika jak na razie ile dokładnie ze 196 lokalizacji tej popularnej sieci fast-food ma parking. Nie wiemy również ile z nich zostało sklasyfikowanych jako miejsca o dużym natężeniu ruchu.

„Elektromobilność stanie się główną technologią w sektorze transportu w nadchodzących latach. Wspieramy ten rozwój naszą strategią e-mobilności” – powiedział Michael Öhler, dyrektor operacyjny w McDonald’s Austria. „Dla naszych gości partnerstwo z Mer oznacza jeszcze większą dostępność naszej sieci ładowarek o szczególnie szybkim czasie ładowania i łatwości użytkowania: zrobienie krótkiej przerwy, delektowanie się burgerem lub cappuccino i jednoczesne ładowanie samochodu elektrycznego w czasie około 15 minut będzie już wkrótce możliwe we wszystkich restauracjach z parkingiem.”

McDonald’s stawia na elektromobilność

To nie pierwszy przypadek, kiedy McDonald’s pracuje nad instalacją infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych przy swoich restauracjach. Sieć współpracuje już z InstaVolt w Wielkiej Brytanii na podobnym modelu do planów w Austrii. Z kolei we Włoszech McDonald Wspópracuje w tym temacie z Enel X, o czym również już pisaliśmy. Istnieją również inicjatywy dotyczące powstania infrastruktury do ładowania w Hiszpanii, Szwecji i Holandii.

McDonald’s Austria dodaje, że podjęta inicjatywa jest częścią nowych standardów budowlanych, które sieć fast food wdrożyła dla wszystkich nowych restauracji i restauracji poddanych generalnym remontom. Nowe normy obejmują instalację systemów fotowoltaicznych, biorozdrabniaczy, systemów pompowania zużytego oleju do produkcji biodiesla oraz instalację zrównoważonych systemów grzewczych.

źródło: electrive.com