Tesla wysyła zaproszenia na premierę elektrycznej ciężarówki Tesla Semi Truck

0

Tesla rozesłała zaproszenia na wydarzenie ‘Tesla Semi’, na którym zaprezentowany zostanie nowy samochód ciężarowy amerykańskiego producenta. Impreza odbędzie się w Hawthorne 16 listopada. Na zaproszeniu zostało umieszczone zdjęcie – zwiastun premierowego pojazdu.

Początkowo prezentacja miała się odbyć miesiąc temu. Elon Musk zadecydował jednak, że firma ma inne priorytety i najpierw należy się skupić na produkcji Modelu 3 oraz na produkcji baterii Powerpack do Puerto Rico, które mocno ucierpiało podczas huraganów, jakie ostatnio nawiedziły ten kraj. Data 16 listopada wydaje się być już pewna z racji rozesłanych zaproszeń. Zaproszenia dostali posiadacze Tesli, którzy osiągnęli wymaganą liczbę poleceń w ostatnim programie polecającym Modele S i X.

Pomimo wyglądu i kilku zapowiedzi Muska o specyfikacji momentu obrotowego i prowadzeniu, nadal niewiele wiadomo o nowym produkcie. Co więcej, Elon dumnie powtarzał, że w rzeczywistości ciężarówka ma o wiele lepsze parametry niż te, które zostały zasugerowane w mediach. W czasie oczekiwania na dzień premiery, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, inne firmy pokazały swoje prototypy samochodów ciężarowych. Pierwszą elektryczną ciężarówkę pokazała firma Cummins. Grupa Volkswagena ogłosiła, że zamierza przeznaczyć 1,7 miliarda dolarów na wprowadzenie na rynek elektrycznych ciężarówek i autobusów. W ostatnim tygodniu Daimler zaprezentował całkowicie elektryczny koncept pojazdu ciężarowego. Zamiarem Tesli jest ruszenie z produkcją seryjną nowego prototypu w przeciągu najbliższych 2 lat.