Znaczna przecena VW e-Golfa (142 tys. zł) oraz nowy tańszy Passat GTE

0

Volkswagen przygotował niespodziankę dla swoich klientów w postaci nowych, niższych cen zarówno całkowicie elektrycznego e-Golfa, jak i nowego, hybrydowego Passata GTE z większą baterią.VW e-Golf FL – cennik

Niezauważenie Volkswagen zmienił cennik nowego e-Golfa, o którym nawet nikogo nie poinformował. Nowy e-Golf – rok modelowy 2020 i rok produkcji 2019 zaczyna się teraz od 141 890 zł! To aż 27 600 zł taniej niż ten sam elektryczny Golf w starszym cenniku – wtedy cena rozpoczynała się od 169 490 zł.

Czytaj więcej: Test Volkswagena e-Golfa. Czas ładowania, zasięg, cena, dane techniczne.

Nowy cennik e-Golfa znajdziecie tutaj:Tańszy również Nowy Passat GTE (B8 FL)

Volkswagen opublikował również ceny nowego hybrydowego Passata GTE, którego od teraz możemy zamawiać w Polsce w dwóch opcjach nadwozia – limuzyna i variant (kombi).

Najważniejszą zmianą jest umieszczenie w samochodzie większej baterii, za sprawą której auto przejedzie więcej kilometrów w trybie bezemisyjnym. Dodatkowo w Passacie zmienił się delikatnie wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Upgrade baterii daje teraz możliwość zgromadzenia w niej o 31% więcej energii elektrycznej w stosunku do poprzednika. Pojemność 13 kWh ma zapewnić 56 km zasięgu (sedan) i 54 km (variant) w trybie elektrycznym (WLTP).

Czytaj więcej: Test VW Passata GTE – bateria, zasięg, czas ładowania, dane techniczne.

Passat GTE w wersji Variant był dostępny również przed liftingiem. Wtedy jego cena podstawowa wynosiła 181 390 zł. Obecna wersja (po faceliftingu) jest o 6 100 zł tańsza w postawie, co daje nam cenę startową 175 290 zł. Jednym zdaniem – jest taniej, a dodatkowo mamy większą baterię! Co więcej, w cenniku jest napis informujący nas o rabacie w kwocie 11 tys. zł, więc istnieje prawdopodobieństwo, że można go kupić jeszcze taniej.

Cennik Passata GTE w wersji Variant:Czy może być jeszcze taniej? Tak, ponieważ do cenników trafiła również wersja sedan. Taką wersję nadwozia rozpoczynamy konfigurować od jeszcze niższej kwoty, tj. od 169 990 zł. W tym cenniku również jest informacja o rabacie 11 tys. zł.

Poniżej cennik Passata GTE B8 FL w wersji sedan:

Specyfikacja jednostek napędowych:

  • Moc silnika benzynowego: 156 KM
  • Moc silnika elektrycznego: 116 KM
  • Łączna moc systemu: 218 KM

Ładowanie

Tak jak poprzednio, w Passacie GTE gniazdo do ładowania zostało umieszczone z przodu (zintegrowane z grillem).

Maksymalna moc ładowania obsługiwana przez nowego Passata GTE (on-board charger) wynosi 3,6 kW. Dzięki takiej mocy uzupełnimy baterię od zera do 100% w czasie ok. 4,5 h.